الحوثی: یمن قیمومیت هیچ کشوری را قبول نمی کند

کدخبر: 394118
اقتصاد نیوز : رهبر جنبش انصارالله یمن با بیان اینکه یمنی ها قیمومیت عربستان، امارات ، ‌رژیم اسرائیل، آمریکا و یا هیچ کشوری را نمی پذیرند،‌افزود: علت تجاوز نظامی به کشور ما تصمیم یمنی ها برای استقلال و رهایی از وابستگی است .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، عبدالملک بدرالدین الحوثی در سخنانی به مناسبت نخستین جمعه ماه رجب،ادامه داد:تجاوز نظامی علیه مردم یمن در چارچوب هدف قراردادن آنان صورت گرفت زیرا مردم یمن می خواستند از وابستگی رهایی یابند.

مقام ارشد انصارالله با اشاره به درگیری های اخیر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با ائتلاف سعودی در استان مارب افزود: درگیری های ما در مارب یا هر استان دیگری درگیری با اهالی آن استانها نیست، زیرا آنان شرکای ایمانی و دینی ما هستند.

وی افزود: عده اندکی می کوشند در چارچوب وفاداری به آمریکا، سلطه عربستان را بر یمن تحمیل کنند.

الحوثی همچنین با محکوم کردن هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی افزود: توجیه کسانی که اقدام به عادی سازی روابط  با دشمن صهیونیستی و دوستی با این رژیم  کردند، توجیهاتی واهی است.

وی آمریکا و رژیم صهیونیستی را ۲ روی یک سکه دانست و گفت: اولویت آمریکا، توانمند سازی رژیم صهیونیستی در منطقه و تحکیم سلطه و برتری آن در منطقه است.

تیتر یک
  • پس لرزه های حمله موشکی به تاسیسات نفتی عربستان

    در نخستین روز معاملات جهانی، قیمت نفت پس از اتفاق های ژئوپولیتیک در منطقه خاورمیانه وارد کانال ۷۰ دلار شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما