پیش بینی پیک‌های جدید کرونا در تهران/ شیب تند ابتلا از هفته دوم بهمن

کدخبر: 394440
اقتصاد نیوز : فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به احتمال شکل گیری پیک جدید کرونا در اسفندماه از افزایش ابتلای جوانان به این بیماری خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم،  علیرضا زالی امروز درباره وضعیت کرونا در کلانشهر تهران اظهار کرد: در طول 24 ساعت گذشته 362 بیمار جدید در استان تهران با تشخیص کرونا بستری شدند که 100 نفر از بیماران در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

وی با بیان اینکه مجموع بیماران کرونایی بستری در 108 بیمارستان استان تهران به 2062 بیمار می‌رسد، گفت: از مجموع این تعداد، حدود 860 بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند و 173 بیمار نیز در 24 ساعت گذشته ترخیص شده‌اند.

کرونا در ایران

وی تعداد مراجعان سرپایی استان تهران را در 24 ساعت گذشته 5800 بیمار عنوان و بیان کرد: در روزهای تعطیل تعداد مراجعان بخش‌های بهداشتی کاهش می‌یابد و بنابراین با کاهش مراجعان سرپایی رو به رو هستیم.

زالی با مقایسه آمار ابتدای هفته جاری با هفته گذشته یادآور شد: از اواسط هفته دوم بهمن ماه شاهد افزایش شیب نسبتاً ملایمی هستیم و کاهشی در آمار مبتلایان، مراجعان بستری و موارد مراجعه سرپایی وجود ندارد و این مسئله نشان می‌دهد که احتمالاً باید در انتظار شکل‌گیری پیک‌های جدیدی در استان تهران باشیم.

وی با بیان اینکه احتمالا افزایش آمار استان تهران نسبت به استان‌های خوزستان، چهارمحال بختیاری، آذربایجان غربی و استان‌های غربی با تاخیر خود را نشان می‌دهد، افزود: هفته جاری برای ما هفته مهمی است برای اینکه ممکن است شاهد شکل گیری امواج جدید بیماری در استان‌های مرکزی از جمله تهران باشیم و بیش از هر زمان نیازمند رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی شهروندان هستیم.

زالی با بیان اینکه بازتوزیع سنی مبتلایان در استان تهران مانند استان‌های دیگر در حال تغییر است، گفت: مراجعه گروه سنی جوانان هم در حوزه بستری و هم سرپایی در طول هفته‌های اخیر افزایش یافته است و با توجه به رشد مرگ و میر در گروه سنی مبتلایان بالای 70 سال از اواسط بهمن ماه، گروه‌های پرخطر و به ویژه گروه‌های مسن و بالای 65 سال و افراد دارای بیماری های زمینه‌ای جزو گروه‌های پرخطر در مرگ و میر تلقی می‌شوند و باید توجه بیشتری به در منزل ماندن و اجتناب از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر داشته باشند.

همچنین ببینید: معمای ابتلای بالا و مرگ پایین کرونا در ایران

زالی با تاکید بر ضرورت انجام مراقبت‌های بهداشتی در اسفندماه، وجود واریانت‌های جهش یافته ویروس را در کشور نیازمند رعایت جدی‌تر پروتکل‌های بهداشتی دانست.

وی در پایان با اشاره به گزارش‌های میدانی مبنی بر کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تهران، گفت: در ادارات دولتی نیز برخی از محدودیت‌هایی که در گذشته اعمال می‌شد کاهش یافته که موجب نگرانی است و روز دوشنبه در جلسه با استانداری تهران این موضوع بررسی خواهد شد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران تاکید کرد: هیچ چیز به اندازه تماس نزدیک بین فردی و فضاهای پر ازدحام موجب افزایش سرایت نمی‌شود اما کماکان سطوح آلوده به عنوان یکی از راه‌های انتقال ویروس‌های جهش یافته و غیر جهش یافته تلقی می‌شوند

تیتر یک
  • بررسی بازار خودرو یک هفته پس از انتخابات ریاست‌جمهوری

    اقتصادنیوز: اولین هفته پس از انتخابات ریاست جمهوری۱۴۰۰ بازار خودرو در اوج گرما به خواب زمستانی رفت و غالب خودروهای…

از دست ندهید
بلیط هواپیما