ماجرای ۱۱۵ هزار پوندی که ترزا می از حاکم دبی گرفت!

کدخبر: 394477
اقتصاد نیوز : نخست‌وزیر سابق انگلیس فوریه سال گذشته برای سخنرانی در نشست "زنان جهان" که از سوی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم برگزار شده بود، عازم امارات شد و از او که به آدم‌ربایی دخترش متهم است، ۱۱۵ هزار پوند گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا،  پس از آن سفر تصاویری از سفر ترزا می، نخست‌وزیر سابق انگلیس به امارات و اینکه دست در دست حاکم دبی عکس انداخته بود، منتشر شد.  

بر اساس گزارش روزنامه انگلیسی میرر، هفته گذشته تصاویری ویدیویی از شاهدخت لطیفه، دختر این میلیاردر ۷۱ ساله اماراتی منتشر و او مدعی شد که خانواده‌اش او را در یک ویلا زندانی کرده‌اند. سازمان ملل از امارات خواسته تا اسنادی از زنده بودن او منتشر کند.

شاهدخت لطیفه ۳۵ ساله در این ویدیوها که دوستانش منتشر کرده‌اند، می‌گوید «نمی‌دانم از این وضعیت جان سالم به در می‌برم یا نه. پلیس گفته که کل عمرم را باید در زندان بمانم و قرار نیست دوباره رنگ آفتاب را ببینم.» اینها تازه‌ترین ادعاها علیه آل مکتوم است که الیزابت دوم، ملکه بریتانیا هم قبلا در مسابقات اسب دوانی میزبان او بوده است. درسال ۲۰۰۰ شاهدخت شمسا، خواهر لطیفه در زمان سفر به منطقه «ساری» در جنوب شرق انگلستان گریخت.

او را پس از ردیابی نزد پدرش در دبی بازگرداندند. از آن زمان شاهدخت شمسا در انظار عمومی دیده نشده است. دو سال بعد، شاهدخت لطیفه برای اولین بار برای فرار به سمت عمان تلاش کرد اما دستگیر و سه سال در خانه‌اش حبس شد. لطیفه در سال ۲۰۱۸ برای دومین بار قصد فرار به آمریکا را داشت که در سواحل هند بازداشت و به دبی بازگردانده شد.  

سفر ترزا می به امارات ماه‌ها پس از آن انجام شد که شاهدخت هیا، نامادری لطیفه به همراه دو فرزندش به بریتانیا گریخت و با بیان اینکه جانش در خطر بود، درخواست پناهندگی کرد. اسناد و مدارک نشان می‌دهند که هزینه‌های سفر ترزا می از طرف «تشکیلات زنان دبی» پرداخت شد که حاکم امارات در سال ۲۰۰۶ تاسیس کرده است.  

دیوید هیگ، از وکلای حقوق بشری و دوست شاهدخت لطیفه می‌گوید این نشست در واقع "یک شیرین‌کاری تبلیغاتی، طراحی شده برای منحرف کردن رفتار کاملا وحشتناک این کشور با زنان بوده است."

در همین حال تحقیقات ساندی میرر نشان می‌دهد که در دهه گذشته ۳۰ قانونگذار انگلیسی در راستای آنچه «بهتر کردن روابط نزدیک با امارات» توصیف کرده‌اند، سفرهایی به این کشور داشته‌اند. در برخی از این موارد، همسران این قانونگذاران هم در سفرهای ۱۱۷ هزار پوندی آنها را همراهی کردند.

ترزا می، نخست‌وزیر پیشین انگلیس واکنشی به این گزارش نداشته است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما