تزریق واکسن سینوفارم در نخستین کشور عضو اتحادیه اروپا

کدخبر: 395017
اقتصاد نیوز : مدیر ارشد پزشکی در مجارستان اعلام کرد، فردا واکسیناسیون با واکسن چینی سینوفارم برای کنترل همه‌گیری کرونا آغاز می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سی‌جی‌تی‌ان اعلام کرد، «سسیلیا مولر»، مدیر ارشد پزشکی در مجارستان اعلام کرد، فردا (چهارشنبه) واکسیناسیون با واکسن چینی سینوفارم برای کنترل همه‌گیری کرونا آغاز می‌شود. 

تأخیر اتحادیه اروپا در تأیید واکسن‌های مختلفی که برای کنترل همه‌گیری توسعه داده شده و روند طولانی ارزیابی این اتحادیه و درنهایت موافقت انستیتوی ملی داروسازی و تغذیه مجارستان برای تزریق واکسن سینوفارم باعث شد، این کشور به عنوان نخستین عضو اتحادیه اروپا یک واکسن چینی علیه ویروس کرونا را به تایید برساند و واکسیناسیون بوسیله آن را آغاز کند.

براساس اطلاعات منتشر شده قرار است، مجارستان طی ۴ ماه آینده  ۵ میلیون دوز واکسن سینوفارم دریافت کند که این میزان ممکن است طی گذشت زمان بیشتر و به بیش از ۶ میلیون برسد.

تحویل واکسن چینی سینوفارم به  پزشکان از روز گذشته آغاز شده و تا پایان امروز ادامه دارد؛ درنهایت برنامه واکسیناسیون این کشور فردا عملیاتی می‌شود. 

دولت مجارستان با ایجاد سامانه ثبت نام ملی و پس از ثبت مشخصات افراد متقاضی دریافت واکسن کرونا، براساس سیستم نوبت‌دهی، طرح ملی واکسیناسیون را اجرایی می‌کند.

انتهای پیام/

تیتر یک
  • بررسی واکنش‌های رسانه‌های جهانی به ملاقات پاپ فرانسیس و آیت‌الله سیستانی

    اقتصادنیوز: رسانه‌های مختلف بین‌المللی امروز به صورت گسترده‌ای به ملاقات مهم پاپ فرانسیس و آیت‌الله سیدعلی سیستانی پردا…

از دست ندهید
بلیط هواپیما