سید ابراهیم امینی در جمع خبرنگاران:

وزیر بهداشت از کارکنان سازمان بهشت زهرا عذرخواهی کند

کدخبر: 395057
اقتصادنیوز :‌نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: عملکرد کارکنان بهشت زهرا به ویژه در بخش تطهیر به گونه ای بود که حتی در رسانه های خارجی نیز عملکرد کارکنان بهشت زهرا را در بین آرامستان های دنیا ممتاز ساخته و لذا از وزیر بهداشت می خواهیم از سخنان خود نسبت به کارکنان خدوم این سازمان عذر خواهی کنند.

به گزارش اقتصادنیوز ،  سید ابراهیم امینی نایب رییس شورای شهر تهران که در دویست و هفتاد و پنجمین جلسه شورا ریاست جلسه را به عهده داشت بعد از پایان این جلسه و در جمع خبرنگاران به تشریح این جلسه پرداخت و گفت: امروز بررسی نامه فرماندار در خصوص اعتراض هیات تطبیق به مصوبه " الحاق یک تبصره به عنوان تبصره چهارم ذیل بند و ماده چهارم مصوبه " نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی نظارت فنی و عوارض استفاده موقت در شهر تهران " در دستور قرار گرفت که اعضای شورا بر مصوبه قبلی خود اصرار ورزیدند با این استدلال که مصوبه بر خلاف قوانین بالادستی نیست.

وی ادامه داد: بعد از آن  لایحه ادغام دو معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا  و توسعه منابع انسانی در دستور قرار گرفت که با اصل ادغام اکثریت اعضا موافقت کردند.

امینی در پاسخ به این سوال که آیا ادغام این دو معاونت در زمان  شورای پنجم اتفاق می ا فتد گفت:  این مصوبه  به هیات تطبیق ارسال می شود و باید ببینیم که اعتراضی صورت می گیرد یا نه اما در خصوص اجرایی شدن آن باید بگویم بله در شورای پنجم این اتفاق خواهد افتاد. 

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه و در خصوص سخنان وزیر بهداشت نیز گفت: در رسانه ای خارجی  و در رصدی که صورت گرفت در بین آرامگاه ها و  آرامستان های  دنیا، کارکنان  بهشت زهرا در دوران کرونا بهترین عملکرد را داشتند که  حتی رعایت مسائل دینی و شرعی و بهداشتی در حاشیه قرار نگرفت. همکاران ما در بهشت زهرا در صف اول مبارزه با کرونا هستند چرا که  کسانی که در اثر کرونا فوت می کنند یا مشکوک به کرونا هستند تطهیر می کنند.

وی ادامه داد: لذا  توقع از وزیر بهداشت این نبود که این سخنان را بیان کنند. این عزیزان در صف اول مبتلا شدن به کرونا هستند و با این سخنان احساس می کنند جایگاهشهان پایین است و لذا  انتظار ما از وزیر بهداشت این است که عذر خواهی کنند و این عزیزان را در اولویت تزریق واکسن قرار دهند.

امینی در ادامه و در خصوص مرکز پژوهش های شورای شهر گفت: مرکز پژوهش ها هم در شورا وجود دارد و هم در شهرداری و مرکز پژوهش های شورا به این سبب که چنین مرکزی در شهرداری فعال است چندان  نیم شد و دوستان گفتند به عنوان بازوی مطالعاتی شورا مورد توجه قرار گیرد . همانطور که می دانید  مطالعات ابزاری است برای برنامه ریزی و لذا در لایحه ادغام دو معاونت مذکور  پیشنهاد شده بود مرکز پژوهش های شهرداری زیر مجموعه معاونت برنامه ریزی قرار گیرد . که این موضوع در دست بررسی است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما