برنامه روسیه برای دستیابی به توافق نظامی با عربستان چیست؟

کدخبر: 395281
اقتصاد نیوز : مسکو برای رسیدن به یک توافق همکاری نظامی با عربستان برنامه‌ریزی و دو وزارت خارجه و دفاع این کشور را برای انجام مذاکراتی با عربستان مامور کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شبکه خبری روسیا الیوم اعلام کرد، دولت روسیه به دو وزارت امور خارجه و دفاع این کشور دستور داد با هدف امضای یک توافقنامه جدید برای همکاری نظامی با عربستان، مذاکراتی را با این کشور انجام دهند.

پیش‌نویس توافقنامه که در تاریخ ۱۹ فوریه از سوی دولت روسیه منتشر شده دال بر همکاری میان روسیه و عربستان جهت تبادل نظر و گفت‌وگو درباره مسایل مهم مشترک در حوزه نظامی، مبارزه با تروریسم، مبارزه با دزدی دریایی، آموزش نیروها، آموزش نظامی، فرهنگ و ورزش، پزشکی نظامی، تاریخ نظامی، عملیات‌های امداد و نجات دریایی و دیگر زمینه‌های توافق شده میان دو طرف برای همکاری است.

قرار است این توافقنامه با دیدارهای متقابل هیئت‌ها و کارشناسان دو کشور، آموزش کادر نظامی، برگزاری آموزش‌ها و تمرین‌های مشترک اجرا شود.

در توافقنامه یاد شده آمده است، در صورتی که دو طرف به توافق‌های ویژه دیگری در این زمینه دست نیابند، طبق این توافق هزینه‌های خود را متقبل خواهند شد.

تیتر یک
  • نزدیک شدن تست های روزانه به مرز ۱۰۰ هزار؛

    ابتلای روزانه کرونا در روزجاری به رکورد بیشترین حد خود در کل تاریخ شیوع کرونا در کشور رسید. درهمین خصوص مقایسه…

از دست ندهید
بلیط هواپیما