هشدار سازمان ملل به اسرائیل

کدخبر: 395370
اقتصاد نیوز : هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در اراضی اشغالی فلسطینی روز چهارشنبه از مقام های رژیم صهیونیستی خواست تا تخریب منازل فلسطینیان در شمال کرانه باختری را متوقف کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، لین هاستینگز، در بیانیه‌ای گفت: اسرائیل باید از تخریب منازل و دارایی های فلسطینیان فورا دست بکشد.

وی با اشاره به وضعیت فلسطینیان در مجتمع «حمصه البقعیه» واقع در شمال کرانه باختری گفت: اسرائیل از آغاز ماه فوریه تاکنون بارها منازل و دارایی خانواده هایی که در این منطقه ساکن هستند را تخریب کرده است.

هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد افزود: چادرها، تانکرهای آب و خوراک حیوانات در این منطقه با وجود درخواست های مکرر جامعه جهانی، مصادره شده است.

این مقام سازمان ملل متحد نسبت به شرایطی که اهالی منطقه «حمصه البقعیه» قرار دارند و فشارهایی که به آن ها برای خروج از این منطقه می شود هشدار داد و گفت: خطر واقعی درباره اخراج اهالی این منطقه وجود دارد.

هاستینگز همچنین از مقام های رژیم صهیونیستی خواست تا به فعالان حقوق بشری اجازه دهد تا به آوارگان و اهالی این منطقه آب ، غذا و سرپناه بدهند.

پیش تر دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در اراضی فلسطینی اعلام کرده بود: رژیم صهیونیستی از آغاز سال جدید میلادی تاکنون ۱۷۸ ساختمان مسکونی فلسطینیان را در کرانه باختری تخریب یا دستور تخریب آن را صادر کرد.

جنبش مقاومت اسلامی (حماس) نیز اعلام کرده بود: تخریب منازل فلسطینی ها در کرانه باختری ادامه سیاست پاکسازی قومی ازسوی رژیم صهیونیستی به شمار می رود که از ده ها سال پیش علیه ملت فلسطین آغاز شده است.

ساخت واحدهای جدید و شهرک‌سازی نقض آشکار قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

این قطعنامه که ۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ (۳دی ۹۵) با رای مثبت ۱۴ عضو و تنها رای ممتنع آمریکا به تصویب رسید، ضمن غیرقانونی خواندن شهرک‌سازی در خاک فلسطین، از رژیم صهیونیستی می‌خواهد که عملیات شهرک‌سازی را متوقف کند.

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام پایتخت

    اقتصادنیوز: امروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ تغییرات شاخص‌های بازار سهام اندک بود. شاخص کل بورس نزول کرد و شاخص فرابورس به صعود…

از دست ندهید
بلیط هواپیما