مقامات رسمی اعلام کردند :‌

اعلام تعداد جانباختگان حادثه سراوان / تشکیل پرونده قضایی در دادگاه نظامی

کدخبر: 395679
اقتصادنیوز :‌ مقام های رسمی اعلام کردند تعداد کشته های سراوان 3 نفر است که دو نفر آنها در پاکستان و یک نفر در ایران کشته شده اند ، همزمان پرونده قضایی در خصوص این حادثه در دادسرای نظامی تشکیل شده است .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان برخلاف خواسته‌های دشمنان و معاندان نظام هم‌اینک در شرایط امنیتی بسیار خوبی به سر می‌برد.

 احمدعلی موهبتی روز پنجشنبه در حاشیه نشست با سران طوایف سیستان و بلوچستان  با اشاره به اتفاقات چهارم و پنجم اسفند سراوان اظهار کرد: برخی از افراد در تلاش هستند تا امنیت سیستان و بلوچستان به خطر بیفتد و برای این هدف دست به هر اقدامی می‌زنند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه قطار توسعه سیستان و بلوچستان شتاب گرفته است عده‌ای در بیرون از کشور از این روند عصبانی‌اند و در تلاش هستند این روند توسعه به خطر بیفتد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بعضی از اتفاقات که در برخی از مواقع در این استان رخ می‌دهد حتما برابر قوانین با موضوع برخورد شود و اگر کسی خطایی کرده باید با آن برخورد شود.

وی بیان کرد: نوع فضاسازی در رسانه‌های بیگانه در حوادث اخیر سیستان و بلوچستان به گونه‌ای بود که انگار یک قتل عامی اتفاق افتاده در حالی که از سه نفری که در این حادثه کشته شدند ۲ نفر در پاکستان و تنها یک نفر در این حادثه بوده است.

موهبتی تصریح کرد: این امر سبب شده بود یک عده‌ای تحریک کنند و دیگرانی هم که درون استان دست به تحرکاتی می‌زنند؛ این هماهنگی بین مردم و مسئولان ضرورت داشت. 

وی با اشاره به نشست امروز که با حضور سران طوایف سیستان و بلوچستان و فرمانده قرارگاه قدس سپاه در جنوب شرق برگزار شد، افزود: امیدواریم پیام و مطالب این نشست به خوبی منتقل شود و کمک کند نقش‌آفرینی مردم این استان که از بدو پیروزی انقلاب در تمام صحنه‌ها حضوری فعال و چشمگیر داشتند در ادامه هم همین همراهی را داشته باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: عده اندکی هم که بالاخره آگاهانه یا ناآگاهانه دست به اقدامی زدند به نام مردم استان ثبت نشود و این خیلی حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: از صبوری مردم و دلباختگان به نظام تشکر می‌کنیم و البته اگر اطلاع‌رسانی به‌موقع انجام شود بسیاری از این اتفاقات رخ نخواهد داد.

وی اظهارداشت: ابعاد این حوادث در دست بررسی است و به محض تکمیل تحقیقات به اطلاع عموم خواهد رسید.

 همچنین  دادستان نظامی سیستان و بلوچستان اعلام کرد : به دنبال وقوع حوادث اخیر در گذر مرزی با کشور پاکستان پرونده‌ای در این ارتباط در دادسرای نظامی این استان تشکیل شده است.

 علیرضا موسایی اظهارداشت: درباره حوادث رخ داده در گذر مرزی شمسر شهرستان سراوان، از همان لحظات ابتدایی پرونده‌ای در دادسرای نظامی سیستان و بلوچستان تشکیل شد که به طور ویژه در دست رسیدگی است.

وی تاکید کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح سیستان و بلوچستان با رعایت عدالت و انصاف به موضوع رسیدگی می‌کند و قطعا احقاق حق خواهد شد.

دادستان نظامی سیستان و بلوچستان در مورد حمله به پاسگاه کورین گفت: تعرض مسلحانه به این مرکز انتظامی توسط اشرار مسلح و معاندان نیز با حساسیت و دقت لازم و به طور ویژه دنبال خواهد شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما