کشف محموله بزرگ تریاک در سراوان

کدخبر: 396167
اقتصاد نیوز : سردار محمد ملاشاهی، فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: مرزداران هنگ مرزی سراوان در یک عملیات موفقیت آمیز ۷۸۵ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک را کشف کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از روابط عمومی مرزبانی سیستان و بلوچستان، سردار محمد ملاشاهی اظهار داشت: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز به حریم ایران اسلامی، مرزداران هنگ مرزی سراوان با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق مرزی به سرنخ‌هایی از قصد عناصر متجاوز مسلح و قاچاقچیان موادت مخدر برای ورود به خاک کشور از مسیر ارتفاعات منطقه مرزی دهانه سنگانی دست یافتند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای تردد قاچاقچیان مشخص شد و مرزداران هنگ مرزی سراوان در قالب چندین تیم پوششی و عملیاتی با اجرای هدفمند کمین و اجرای طرح مهار منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی مرزبانی استان موفق شدند محموله مواد مخدر را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قاچاقچیان که قصد داشتند مواد مخدر را طی دو مرحله به وسیله ۲ دستگاه خودرو وارد کشور کنند به محض مشاهده مرزداران، اقدام به تیراندازی به سمت مأموران کرده که مرزبانان نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب مقابله به مثل کرده که به علت حجم زیاد آتش مرزداران، قاچاقچیان تاب مقابله نداشته و عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن خودروها و برجا گذاشتن محموله مواد مخدر از محل متواری شدند.

وی با بیان اینکه در این عملیات ۷۸۵ کیلوگرم تریاک کشف شده افزود: شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده در دستور کار مرزبانان قرار دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما