کرونای انگلیسی به این استان هم رسید/ شناسایی یک مورد ثابت شد

کدخبر: 396494
اقتصادنیوز :‌معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌،‌ درمانی کرمانشاه گفت: یک مورد بیمار مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در کرمانشاه شناسایی شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، ابراهیم شکیبا از تشخیص یک مورد بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در استان خبر داد و اظهار داشت: یک مورد بیمار مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در کرمانشاه شناسایی شد.

وی ادامه داد: نمونه آزمایش این بیمار با کیت‌های تشخیصی ویژه ویروس جدید در آزمایشگاه این معاونت بررسی و ابتلای قطعی در وی تشخیص داده شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌،‌ درمانی کرمانشاه گفت: بیمار خانمی ۴۶ ساله کرمانشاهی و ساکن این شهر است که هفته گذشته به شهرستان‌ ماهشهر استان خوزستان سفر کرده است.

وی با بیان اینکه حال عمومی این بیمار در حال حاضر مساعد است، تصریح کرد: تمام اقدامات لازم بر اساس پروتکل‌های وزارت بهداشت برای بررسی افراد نزدیک و اقدامات پیشگیری و کنترلی برای بیمار و اطرافیان‌ او توسط این معاونت انجام شده و یا در حال انجام است.

شکیبا خاطرنشان کرد: لازم است همه مردم با رعایت شدیدتر و جدی‌تر دستورات بهداشتی از خود و خانواده‌شان در برابر این ویروس خطرناک محافظت کنند.

وی افزود: این ویروس به مراتب خطرناک‌تر و با قدرت انتشار بالاتری است و اگر مردم مراعات نکنند، ممکن است استان را در آستانه یک آزمون سخت قرار دهد.

 

تیتر یک
  • بازارهای رمز پایه نزولی شدند

    اقتصادنیوز: قیمت مهم‌ترین ارزهای دیجیتال دنیا کاهش یافت. سوال پیش روی تحلیل‌گران این است که این تغییرات در جهت اصلاح…

از دست ندهید
بلیط هواپیما