کلاهبرداری با تبلیغ چای لاغری

کدخبر: 397145
رییس پلیس فتا استان از دستگیری کلاهبرداری که با درج آگهی کذب در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به ۷۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری از شهروندان کرده بود، خبرداد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، حشمت سلیمانی رییس پلیس فتا استان فارس در این باره اظهار کرد: مردی میانسال با مراجعه به پلیس فتا بیان داشت که در یکی از صفحات اینستاگرام با یک آگهی تحت عنوان فروش پک چای‌های لاغری برخورد کرده و ضمن برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده، مبلغ ۳۰ میلیون ریال وجه به عنوان بیعانه به حساب وی واریز کرده و پس از آن دیگر جوابگوی تماس تلفنی نبوده است.

وی گفت:باتوجه به حساسیت پرونده، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت که با اقدامات فنی صورت گرفته مشخص شد این فرد با همین شگرد از چندین نفر دیگر در مجموع ۷۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده است که در نهایت، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و طی هماهنگی با دستگاه قضایی دستگیر شد.

رییس پلیس فتا استان فارس افزود: متهم در اظهارات خود هدف از این کار را کسب درآمد بیان داشت و اشاره کرد که برخی از شهروندان به واسطه قیمت پایین و به دلیل طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا، اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت می‌کنند.

سلیمانی خاطر نشان کرد: کاربران هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغ یا مبالغی را به حساب وی واریز نکنند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما