دروغی که به شهید همت گفته شد

کدخبر: 397269
اقتصادنیوز : بی‌سیم‌چی شهید همت در مراسم «ستارگان دو کوهه» به ذکر خاطره‌ای از شهید همت پرداخت و از ایستادگی و معنویت این شهید سخن گفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مراسم ستارگان دوکوهه بعد از ظهر امروز پنجشنبه در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور سردار سرتیپ فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه سردار محمد کوثری، سردار یزدی، سردار حسن زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) و جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد.

این مراسم که به بهانه پاسداشت یاد و خاطره شهید حاج محمد ابراهیم همت و شهدای لشکر 27 حضرت محمد رسول الله(ص) برگزار شد؛ محسن جلیلی بیسیم‌چی شهید همت در عملیات خیبر به ذکر خاطره‌ای از این شهید والامقام پرداخت و با اشاره به عملیات والفجر 4 اظهار داشت: در این عملیات قله‌هایی را تصرف کرده بودیم که چندین بار توسط ما و بعثی‌ها تک و پاتک شد؛ اما پس از تصرف این قله برخلاف تصور همیشگی که بعثی‌ها در روز عملیات می‌کردند برای بازپس‌گیری این قله شب هنگام به ما حمله کردند.

وی با اشاره به شهید شدن شهید معصومی در این حادثه تصریح کرد: با توجه به اینکه در کنار فرماندهان بودم از نوع ادبیات و نوع دستورهای آنها چیزهایی را فرا گرفته بودم، برای همین پس از شهادت این شهید گرانقدر اوضاع را به دست گرفته و کنترل کردم که متاسفانه پس از مدتی عراقی‌ها قله را تصرف کردند.

این رزمنده دفاع مقدس با بیان اینکه تمامی همرزمانم را از دست داده و تنها در سنگر مانده بودم، افزود: زمانی به خودم آمدم که دیدم تنها در سنگر مانده و بعثی‌ها به مجروحین تیرخلاص می‌زنند؛ به همین دلیل در پشت بی‌سیم این موضوع را گزارش کردم و گفتم کار من هم تمام شده است. در همین حین شهید همت پشت بی‌سیم آمدند و مرا دلداری دادند و گفتند نگران نباش که ما می‌آییم.

جلیلی این گفتگو با شهید همت را باعث قوت قلب خود خواندم گفت که گونی سنگرم را کنار زدم دیدم شهید معصومی غرق به خون روی زمین افتاده‌اند.

وی در ادامه به عملیات خیبر اشاره کرد و گفت: در آن زمان به عنوان بیسیم‌چی در کنار شهید همت بودم و دیدم چهره ایشان به شدت سیاه شده است از ایشان دلیل این ماجرا را پرسیدم که گفت وقتی یک روز در اینجا بمانی موضوع را متوجه خواهی شد.

این رزمنده دفاع مقدس ادامه داد: پس از پس از گذشت مدتی ایشان از من خواست به بیرون از سنگر بروم و ببینم که آیا تدارکات، یه  بچه‌ها غذا داده است یا نه. وقتی به بیرون سنگر رفتم متوجه شدم هیچ غذایی میان رزمندها توزیع نشده‌است و چون اخلاق شهید همت را می‌دانستم که تا زمانی به نیروها غذا داده نشود غذا میل نمی‌کند، به دروغ به ایشان گفتم غذا میان رزمندها توزیع شده، ایشان از من پرسید چه غذایی بنده هم گفتم عدس پلو در همین گفت‌وگوها بودیم که چند پرس غذا آن هم عدس‌پلو به داخل سنگر پرتاب شد و خدا به من رحم کرد.

* برگزاری یادواره شهدای لشکر 27 محمدرسول‌الله بصورت فصلی

در ادامه این مراسم سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن حسن‌زاده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس به خصوص لشکر 27 محمد رسول الله (ص) به ویژگی‌های این شهدا پرداخت و گفت: طبق روال همه ساله بر آن شدیم که به صورت فصلی یادواره شهیدا را برگزار کنیم و انشاالله به یاری خداوند در همه فصول یک یادواره برگزار خواهیم کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که از خدا می‌خواهیم ما در مسیر شهدا و رهرو راه آنها قرار دهد.

همچنین در این مراسم از خانواده شهید علی عارفی، محسن خوشدل (شکارچی تانک‌ها) و محسن جلیلی تقدیر به عمل آمد.

همچنین سردار نصرت اکبری و جواد نوروز بیگی به ذکر خاطره‌ از دوران دفاع مقدس پرداختند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما