رسانه آمریکایی مدعی شد؛

شرط آیت الله سیستانی برای دیدار با پاپ فرانسیس

کدخبر: 397554
اقتصاد نیوز : یکی از مسئولان دفتر «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق ادعا کرده که آیت الله سیستانی مرجع عالی مذهبی این کشور برای دیدار با «پاپ فرانسیس» شرط گذاشته بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یکی از مسئولان دفتر «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق ادعا کرده که آیت الله سیستانی مرجع عالی مذهبی این کشور برای دیدار با «پاپ فرانسیس» شرط گذاشته بود.

به گزارش پایگاه خبری آمریکایی الحره، آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالی شیعیان عراق برای دیدار با رهبر کاتولیک های جهان که اکنون در عراق به سر می برد، شرط گذاشته بود. 

الحره به نقل از مقام های نزدیک به آیت االه سیستانی مدعی شد مرجع عالی ۹۰ ساله عراق به ندرت مسئولی را می پذیرد و تاکنون از گفت و گو با نخست وزیر کنونی (مصطفی الکاظمی) و نخست وزیران پیشین خودداری کرده است.  

این شبکه خبری آمریکایی که برای عراق برنامه پخش می کند از قول خبرگزاری رویترز گزارش داد که یک منبع در دفتر رئیس جمهوری عراق گفت که آیت الله سیستانی به شرطی که هیچ مقام عراقی در این نشست شرکت نکند، با دیدار پاپ موافقت کرده است.

این ادعای رسانه آمریکایی که معمولا برای اثر گذاری در روند سیاسی عراق جریان سازی می کند،‌ هنوز از سوی هیچیک از منابع رسمی در عراق بویژه دفتر آیت الله سیستانی تایید نشده است.

پاپ فرانسیس امروز شنبه در ادامه سفر به عراق با آیت الله سیستانی در شهر نجف اشرف دیدار و گفت و گو کرد و خواستار همزیستی مسالمت آمیز در عراق این سرزمین درگیر تروریست و خشونت شد.

پاپ و آیت الله سیستانی به مدت ۵۵ دقیقه به دور از چشم رسانه ها و مقامات با هم گفت و گو کردند و در پایان دفتر آیت الله سیستانی یک بیانیه در ارتباط با این دیدار منتشر کرد.

رهبر کاتولیک های جهان پس از دیدار با آیت الله سیستانی راهی شهر «ناصریه» شد تا از ویرانه های شهر باستانی «اور» زادگاه حضرت ابراهیم (ع) در جنوب عراق دیدن و سپس سخنرانی کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما