کمک رژیم صهیونیستی از اروپایی‌ها برای عدم رویارویی با حکم دادگاه لاهه

کدخبر: 397556
اقتصاد نیوز : شبکه "کان" اعلام کرد، مسؤولان صهیونیستی مدعی شده‌اند که واقعا مجوزی وجود ندارد که صدور این حکم را توجیه کند چرا که خود رژیم، دستگاه قضایی شایسته‌ای برای تحقیقات لازم در مورد هر شبهه ای پیرامون جنایات دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شبکه رسمی تلویزیون رژیم صهیونیستی "کان" اعلام کرد، این رژیم از کشورهای اروپایی برای ممانعت از اجرای حکم دادگاه کیفری بین‌المللی پیرامون شروع تحقیقات درمورد جنایت‌های جنگی این رژیم در نوار غزه و کرانه باختری کمک خواست.

 مسؤولان ارشد صهیونیستی در حال رایزنی با دولت‌های اروپایی هستند تا از این کشورها بخواهند مانع از اجرای حکم فاتو بنسودا، دادستان کل دادگاه کیفری بین‌المللی پیرامون انجام تحقیقات درمورد جنایت‌های جنگی این رژیم شوند.

این شبکه اعلام کرد، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزیران امنیت، خارجه و دستگاه قضایی این رژیم با مسؤولان اروپایی تماس گرفته و از آنها خواستند با این ادعا که حکم انجام تحقیقات درباره جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی ماهیت سیاسی دارد، این دادگاه را تحت فشار قرار دهند.

"کان" اعلام کرد، مسؤولان صهیونیستی مدعی شده‌اند که واقعا مجوزی وجود ندارد که صدور این حکم را توجیه کند چرا که خود رژیم، دستگاه قضایی شایسته‌ای برای تحقیقات لازم در مورد هر شبهه ای پیرامون جنایات دارد.

این شبکه اعلام کرد، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در صدد انجام بررسی‌های گسترده پیرامون تلاش‌هایی است که باید برای به تاخیر انداختن اجرای حکم دادگاه یا لغو این حکم انجام شود.

طبق اعلام کان، بیشترین نگرانی رژیم صهیونیستی از این است که دادگاه کیفری بین‌المللی حکم بازداشت مسؤولان صهیونیستی مظنون به همدستی در ارتکاب جنایت‌های جنگی را صادر کند.

روزنامه یدیعوت آحارونوت اخیرا نوشت، تل‌آویو در مورد منتفی کردن پرونده تحقیقات روی کریم خان انگلیسی تبار که به تازگی به عنوان جانشین بنسودا انتخاب شده است و پنج ماه دیگر پست دادستانی کل دادگاه کیفری را برعهده می‌گیرد، حساب می‌کند.

حکم تحقیقات دادگاه کیفری شامل شبهات ارتکاب جنایت‌های جنگی در جنگ ۲۰۱۴ نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی است که طی آن شهرک‌هایی را در اراضی اشغالی فلسطین در کرانه باختری و قدس ساخت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما