کرونای انگلیسی به این استان هم رسید ‌

کدخبر: 397580
اقتصادنیوز :استاندار لرستان از مشاهده کرونای انگلیسی در لرستان خبر داد و گفت: متاسفانه کمتر از ۷۰ درصد مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و این بسیار خطرناک است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ، سید موسی خادمی ظهر امروز در رابطه با مصوبات جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهارداشت: در جلسه امروز موضوع شیوع سریع و فزاینده کرونا از نوع ویروس انگلیسی در استان خوزستان مهمترین بحث بود.

وی افزود: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از ترددهای استان خوزستان از مسیر استان لرستان انجام می‌شود و ارتباطات مردمی بین دو استان بسیار زیاد است در جلسه امروز  به طور خاص روی استان لرستان تاکید شد.

استاندار لرستان از مشاهده ویروس کرونای انگلیسی در لرستان خبر داد و گفت: متاسفانه براساس آخرین آمار موجود چندین مورد ویروس انگلیسی از جمله دو مورد قطعی شده در لرستان به ثبت رسیده و این احتمال وجود دارد که آمار این نوع بیماران بیشار از این مقدار باشد.

وی به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید  و عنوان کرد: از آنجا که میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان لرستان کمتر از 70 درصد شده است که این موضوع بسیار خطرناک است.

خادمی به لزوم مراقبت‌ها و تشدید کنترل‌ها در استان تاکید و بیان کرد: کنترل‌ها از هفته قبل در استان شروع کرده‌ایم و با جدیت و تلاش نیروی انتظامی و مجموعه های فرمانداری از سمت خوزستان ادامه می‌دهیم.

وی تصریح کرد: درصورتی که مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند، از ماسک استفاده کنند و در مراسمات عزاداری و عروسی به شکل انبوه  شرکت نکنند می‌توانیم سال نو را با آرامش آغاز کنیم در غیر این صورت به طور یقین در عید مردم دچار مشکل می‌شوند.

استاندار لرستان اظهارداشت: در بحث اجرای محدودیت‌ها نیز فعلا براساس آئین نامه هوشمند اجرا و مسافرت به استان‌های نارنجی و قرمز ممنوع است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما