اتهام به پزشک پیشین کاخ سفید

کدخبر: 397621
اقتصاد نیوز : بازرس کل وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفته است که جکسون هنگامی که در دوره باراک اوباما و دونالد ترامپ رئیسان جمهوری پیشین، پزشک ارشد کاخ سفید بوده، رفتار و کردار ناشایست و نامناسبی با زیردستانش داشته که شامل آزار جنسیتی نیز بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تارنمای شبکه ان بی سی نیوز اعلام کرد، رانی جکسون نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا به رفتار غیراخلاقی و آزار جنسی در هنگام اشتغال به عنوان پزشک ارشد کاخ سفید متهم شده است.

دریادار جکسون که در سال ۲۰۱۸میلادی نامزد تصدی وزارت امور کهنه سربازان ارتش آمریکا بود، در پی متهم شدن به نوشیدن الکل در هنگام اجرای وظیفه و نوشتن داروی بیش از حد نیاز و مجاز برای بیماران، وادار به کناره گیری از این مقام شد.

بازرس کل وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفته است که جکسون هنگامی که در دوره باراک اوباما و دونالد ترامپ رئیسان جمهوری پیشین، پزشک ارشد کاخ سفید بوده، رفتار و کردار ناشایست و نامناسبی با زیردستانش داشته که شامل آزار جنسیتی نیز بوده است.

اما جکسون با تکذیب این ادعاها گفته که دموکرات ها از این گزارش برای تکرار حملات نادرست به او سوء استفاده کرده اند.

براساس گزارش بازرس کل که نخست توسط سی ان ان گزارش شد؛ جکسون در هنگام کار در کاخ سفید افزون بر مصرف نوشابه الکلی و داروی آرامبخش، به کارکنان زیردستش، سخنان جنسی می گفته و با آنان بدرفتاری، تحقیر و زورگویی می کرده است.

جکسون در آستانه انتخابات ریاست جمهوری۲۰۲۰ گفته بود که جو بایدن نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دچار "زوال عقل" است و توانایی اداره امور را ندارد.

جکسون که از تیم پزشکی کاخ سفید خارج شده و اکنون برای حضور در کنگره آمریکا وارد رقابت‌های انتخاباتی شده، گفت که این اظهارات را به عنوان "یک شهروند دغدغه‌مند" مطرح می‌کند نه یک نامزد جمهوریخواه برای کنگره.

پزشک پیشین کاخ سفید پس از این اظهارات در پاسخ به خبرنگاری تایید کرد که او هرگز بایدن را معاینه یا درمان نکرده و اظهارات او به مثابه ارزیابی پزشکی از وضعیت سلامت نامزد حزب دموکرات نبوده است.

تیتر یک
  • نزدیک شدن تست های روزانه به مرز ۱۰۰ هزار؛

    ابتلای روزانه کرونا در روزجاری به رکورد بیشترین حد خود در کل تاریخ شیوع کرونا در کشور رسید. درهمین خصوص مقایسه…

از دست ندهید
بلیط هواپیما