اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال محرومان در سال 1400

کدخبر: 397655
اقتصاد نیوز : نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال محرومان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را به تصویب رساندند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت سوم (امشب) و در ادامه بررسی بخش‌های هزینه‌ای بودجه سال 1400 کل کشور، با الحاق یک بند به تبصره (18) ماده واحده لایحه بودجه موافقت کرده و با اختصاص ۱۰ هزارمیلیارد ریال به کمیته امداد و بهزیستی جهت اشتغال محرومان تحت حمایت، موافقت کردند.

نمایندگان با 130 رأی موافق، 64 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 225 نماینده حاضر در صحن با این بند موافقت کردند.

جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی ناشی از عدم ارائه ضمانت توسط مددجویان به ویژه زنان سرپرست خانوار و تسریع در فرآیند توانمندسازی و خروج مددجویان از زیر حمایت، از جمله دلایل مدنظر پیشنهاددهندگان این بند بوده است.

در بند الحاقی به تبصره 18 ماده واحده لایحه بودجه 1400 «تخصیص 10 هزار میلیارد ریال به کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی جهت پشتیبانی فنی و پایدارسازی و ضمانت اشتغال محرومان» مصوب شده است.

همچنین مقرر شد «مبلغ 10 هزار میلیارد ریال از منابع این بند به منظور پشتیبانی فنی و پایدارسازی و ضمانت اشتغال محرومان، به کمیته امداد امام خمینی (ره) به میزان 70 درصد و سازمان بهزیستی کل کشور به میزان 30 درصد اختصاص یابد».

تیتر یک
  • رشد مثبت علی‌رغم افزایش نرخ تورم و بیکاری

    اقتصادنیوز؛ صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید چشم‌انداز اقتصادی، پیش‌بینی کرد که اقتصاد ایران در سال پیش رو علی‌رغم…

از دست ندهید
بلیط هواپیما