مشوق مجلس برای پرداخت بدهی‌های بانکی در سال آینده

کدخبر: 397663
اقتصاد نیوز : نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد اختصاص مشوق برای پرداخت اصل و سود تسهیلات بانکی در سال آینده موافقت کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، نمایندگان مردم در خانه ملت در نشست علنی نوبت سوم (امشب) و در جریان بررسی تبصره های هزینه ای لایحه بودجه 1400 کل کشور، با پیشنهاد اختصاص مشوق برای پرداخت اصل و سود تسهیلات بانکی در سال آینده موافقت کردند.

این پیشنهاد که توسط سید شمس‌الدین حسینی نماینده تنکابن و رامسر و بر اساس بند (و) تبصره 16 قانون بودجه سال 1398 مطرح شده، در سال 1400 تنفیذ می شود و وجوه حاصل از آن به منابع این جزء اضافه می شود.

در این بند آمده است: «حسب تهاتر و تسویه بخشی از بدهی اشخاص حقیقی و حقوقی به تضمین دولت به بانکهای صادرات ایران، تجارت و ملت از محل واگذاری دارایی‌های غیرنقدی دولت که قبلاً تسویه شده است، بانکهای فوق‌الذکر موظفند در صورتی که اصل و سود تا سررسید قرارداد تسهیلات اولیه توسط گیرنده تسهیلات به صورت یک‌باره (دفعتاً واحده) تسویه شود، نسبت به فک رهن، آزادسازی وثایق، خروج از فهرست مشتریان بدحساب و اقدام برای رفع ممنوع‌الخروجی ذی‌نفعان هر یک از طرف های درگیر در استفاده از تسهیلات مزبور اقدام کنند».

منابع حاصل‌شده از اجرای این بند در ردیف درآمدی شماره ۳۱۰۶۰۲ با عنوان «منابع حاصل از برگشتی از محل تسهیلات اعطایی (وجوه اداره‌ شده)» واریز می‌شود.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز آخرین تحولات بازار طلا و ارز

    اقتصادنیوز: سکه فروردین ماه را بالای مرز ۱۰ میلیون تومانی به پایان برد،‌ ولی نتوانست در روز آخر این ماه نیز در برابر…

از دست ندهید
بلیط هواپیما