تصاویر پادشاه تایلند به آتش کشیده شد

کدخبر: 397690
اقتصاد نیوز : معترضین تایلندی به خیابان‌ها آمدند و تصاویر پادشاه این کشور را به نشانه اعتراض به آتش کشیدند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، در پی نا آرامی‌های اخیر درتایلند، امروز شنبه نیز صدها تَن از معترضین در واکنش به بازداشت چند نفر از رهبران خود در جریان اعتراضات هفته گذشته، در خیابان‌های بانکوک و همچنین مقابل دادگاه عالی کیفری این شهر تجمع کرده و درخواست آزادی بازداشت شدگان را مطرح کردند.

رویترز گزارش داد، گفته می‌شود در جریان نا آرامی‌های امروز بانکوک که دستکم در ۳ نقطه این شهر برپا شد، معترضین خواستار محدود شدن اختیارات پادشاه و همچنین استعفای «پرایوث چان اوچا» شده‌اند.

همچنین خبرها حاکی از به آتش کشیدن تصاویر مربوط به پادشاه تایلند توسط تعداد کمی از معترضین خشمگین است.

در همین حال، پلیس بانکوک با صدور بیانه‌ای هرگونه تجمع و دعوت به ملحق شدن به اعتراضات در این شهر را ممنوع و جُرم اعلام کرده است.

لازم به ذکر است نخستین شعله‌های مربوط به اعتراضات تایلند، روز دهم اسفند ماه در شهر بانکوک برافروخته شده که تجمع معترضین تایلندی به کنترل مستقیم نظامیان توسط پادشاه این کشور مقابل یک پایگاه نظامی در بانکوک تجمع کردند که به درگیری میان نیروهای امنیتی با معترضین و شلیک گاز اشک آور به سمت آنها منجر شد.

گفته می‌شود معترضین عمدتاً وابسته به جنبش جوانان تایلند هستند که سال گذشته نیز با انجام اعتراضاتی خواستار استعفای نخست وزیر این کشور شده بودند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما