علی‌اصغر آزادان در خانه ابدی آرام گرفت

کدخبر: 397830
اقتصاد نیوز : مراسم خاکسپاری علی اصغر آزادان ساعتی پیش در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، مراسم خاکسپاری علی اصغر آزادان یکشنبه (۱۷ اسفندماه) با حضور خانواده و تعداد اندکی از دوستان و علاقه‌مندانش به دلیل شرایط کرونا در قطعه هنرمندان برگزار شد.

مجید پرکار کارگردان تلویزیون، علیرضا دباغ از مدیران سابق صداوسیما، هومن فاضل نویسنده و سینا سعیدیان تهیه کننده از جمله حاضران در این مراسم بودند.

علیرضا دباغ که علاوه بر سابقه مدیریت در صداوسیما از دوستان مرحوم آزادان هم محسوب می شد، در این مراسم سخن خود را با شعری از سعدی «بگذار تا بگریم چون ابر در بهاران، کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران » آغاز کرد و گفت: آقای آزادان از پیشکسوتان تلویزیون به شمار می رفتند. ایشان از نسل طلایی و تکرارناشدنی تلویزیون هستند. جای خیلی از هنرمندان در این مراسم خالی بود.  

او با اشاره به اینکه مرحوم علی اصغر آزادان پدر تله تئاتر ایران بود، ادامه داد: امروز ما پدر تله تئاتر ایران را به خاک سپردیم؛ کسی که در دهه ۶۰ و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که تلویزیون سرگرمی خاصی نداشت، ایشان با هنرمندی خاصی که داشت، توانست با تلفیقی از هنر کلاسیک جهان، تله تئاتر را به روی صفحه تلویزیون و پیش چشم بیننده تلویزیون بیاورد و آن را به نمایش بگذارد. تئاترهایی از شاهکارهای ادبیات نمایشی جهان از «ایبسن» و «چخوف» و «تولستوی» و حتی «شکسپیر»؛ این نمایشنامه ها را ایشان با همکاری هنرمندان بزرگی در قالب تله تئاتر مقابل دوربین بردند. از علی نصیریان و حسن فتحی بگیرید تا آقای داریوش مودبیان، همه را جلوی دوربین صف کرد تا تله تئاترها را به نمایش بگذارد و در آن زمان این تله تئاترها حجم گسترده ای از برنامه های مورد علاقه مردم ایران را تشکیل می داد.

این هنرمند در جوار مرحوم احمد پورمخبر به خاک سپرده شد.  

علی اصغر آزادان ـ تهیه کننده باسابقه تلویزیون ـ پس از سال ها تحمل بیماری، شنبه ـ ۱۶ اسفند ماه ـ دار فانی را وداع گفت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما