واکنش غضبناک امارات به حمله موشکی یمن به عربستان

کدخبر: 398015
وزارت خارجه امارات با صدور بیانیه ای که نشان دهنده خشم «ابوظبی» از قدرت نظامی نیروهای مقاومت یمن است، به عملیات استراتژیک آنها در عمق خاک سعودی واکنش تندی نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وزارت خارجه امارات با صدور بیانیه‌ای به سلسله عملیات‌های استراتژیک اخیر نیروهای مقاومت یمن علیه اهداف حیاتی عربستان در عمق خاک این کشور واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه امارات در این بیانیه که نشان دهنده خشم بالای «ابوظبی» از قدرت نظامی نیروهای مقاومت یمن است، مدعی شده است: جامعه جهانی باید موضع قاطعی در برابر حملات مکرر یمنی‌ها اتخاذ کند!

این وزارتخانه همچنین بدون اشاره به تجاوزگری‌های امارات و عربستان در یمن طی ۶ سال گذشته، مدعی شده است: یمنی‌ها با حملات نظامی خود قوانین بین‌المللی را نقض می‌کنند و امنیتِ کشور دوست و برادر ما یعنی عربستان را با مخاطره مواجه می‌سازند!

شب گذشته نیروهای مسلح یمن بیانیه‌ای صادر و در آن اعلام کردند: به فضل خداوند نیروی موشکی و پهپادی توانست عملیات گسترده هجومی با ۱۴ پهپاد و ۸ موشک بالستیک را در مقیاس گسترده در خاک سعودی انجام دهد.

در این بیانیه آمده است: در میان پهپادها و موشک‌هایی که در این عملیات تهاجمی گسترده مشارکت داده شد ،۱۰ پهپاد از نوع صماد ۳ و یک موشک ذوالفقار مورد استفاده قرار گرفت. در بیانیه نیروهای مسلح یمن تاکید شد: در عملیات توازن بازدارنده ۶، شرکت آرامکو در بندر رأس التنوره و اهداف نظامی دیگر در منطقه الدمام و نیز پایگاه‌های نظامی در عسیر و جیزان با ۴ پهپاد از نوع ۲k و موشک‌های بدر مورد اصابت دقیق قرار گرفت.

در همین حال، فعالان عرب زبان در فضای مجازی فایل ویدئویی مربوط به عملیات شب گذشته نیروهای مقاومت یمن علیه مواضع نظامی و اقتصادی عربستان سعودی در شهرهای الدمام و الظهران را به صورت گسترده بارگذاری کردند.

فعالان سعودی با انتشار پست‌هایی اعلام کردند که برای نخستین بار یک جنگ واقعی را به چشم دیدند. به دنبال عملیات اخیر نیروهای یمنی، حرکت هواپیماها در بسیاری از فرودگاه‌های عربستان سعودی هم چنان متوقف شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما