برگزاری تمرین دریایی مشترک مصر و فرانسه در دریای سرخ

کدخبر: 398165
تمرین مشترک مصر و فرانسه در چارچوب طرح فرماندهی کل نیروهای مسلح مصر برای ارتقای سطح تمرین‌ها و تبادل تجربیات با نیروهای مسلح کشورهای دوست و برادر اجرا شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شبکه خبری روسیا الیوم اعلام کرد، نیروهای دریایی دو کشور مصر و فرانسه تمرین مشترکی را در یگان جنوبی پایگاه دریای سرخ اجرا کردند.

 در این تمرین مشترک دریایی علاوه بر حضور ناو مصری "شرم الشیخ" و ناوچه "ابو قیر" مصر، ناو هلی‌کوپتربر " TONNERRE" و ناوچه " SURCOUF" فرانسه پس از ورود به بندر "سفاجا" حضور داشتند و این تمرین در چارچوب طرح فرماندهی کل نیروهای مسلح مصر برای ارتقای سطح تمرین‌ها و تبادل تجربیات با نیروهای مسلح کشورهای دوست و برادر اجرا شد.

این تمرین مشترک شامل فعالیت‌های آموزشی مختلف با رویکردی حرفه‌ای از جمله تمرین شیوه‌های اقدام تشکل‌های دریایی غیر هماهنگ برای ارزیابی شرایط در مناطق عملیاتی و روش‌های مقابله با خطرات مختلف و همچنین حفاظت از یک هدف حساس و مهم در دریا در برابر تمامی تهدیدهای احتمالی، تمرین‌های پدافند هوایی، تمرین فرود بالگردها در سطوح یگان‌های دریایی بود.

تمرین مشترک مصر با نیروی دریایی فرانسه که از تجربیات بالایی در این زمینه برخوردار است، در چارچوب تقویت روابط دوجانبه مصر و فرانسه و توسعه افق‌های همکاری نظامی دو کشور به شکلی سازنده برای حفظ امنیت و ثبات دریایی منطقه انجام شد.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۱۵ آذر

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۱۵ آذر در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است:…

از دست ندهید
بلیط هواپیما