دلیل حذف نام انصارالله از لیست ترور از قول بلینکن

کدخبر: 398706
اقتصاد نیوز : وزیر خارجه آمریکا درباره وضعیت یمن مدعی شد، انصارالله برای مانع‌تراشی در اقدامات سازمان ملل در زمینه تحقق صلح با انجام حملات به عربستان تلاش می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سایت النشره اعلام کرد، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد، کشورش فروش سلاح‌های هجومی به عربستان را تعلیق و فرستاده‌ای ویژه برای هدایت تلاش‌های مربوط به پایان جنگ در یمن تعیین کرد.

 آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در اظهارات خود مقابل کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا اظهار کرد: ما درج نام حوثی‌ها (انصارالله یمن) در لیست تروریست‌ها را لغو کردیم تا اجازه وصول کمک‌های انسانی فوری به یمن را بدهیم.

وزیر خارجه آمریکا درباره وضعیت یمن مدعی شد، انصارالله برای مانع‌تراشی در اقدامات سازمان ملل در زمینه تحقق صلح با انجام حملات به عربستان تلاش می‌کند.

بایدن فوریه حمایت از عملیات نظامی در یمن را متوقف کرد و گفت، کشورش به عربستان در دفاع از حاکمیتش کمک خواهد کرد.

دولت بایدن تیموتی لیندرکینگ را هم به عنوان فرستاده ویژه به یمن در تلاش برای پایان دادن جنگ در این کشور تعیین کرد.

همچنین بلینکن نسبت به تحرکات ترکیه در منطقه خاورمیانه و ادامه ادعاهای آن در حق بهره برداری از مناطق دریایی و منابع انرژی در منطقه ابراز نگرانی کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا بر لزوم حل نزاعات در خاورمیانه به شیوه‌های مسالمت‌آمیز و دیپلماتیک و نه با زور و تحرکات تحریک‌آمیز تاکید کرد.

او از ترکیه خواست از هرگونه اقدام ناقض قانون بین‌المللی و مخالف با تعهدات عضویتش در ناتو از جمله تحریک یونان خودداری کند.

بلینکن همچنین درباره توافقات سازش گفت: توافقات سازش بین اعراب و اسرائیل پیشرفت مثبت بزرگی هستند.

او خاطرنشان کرد: آمریکا تمایل به تکیه بر این توافقات دارد.

بلینکن تصریح کرد، واشنگتن به شدت برای پویایی شراکتش با هم‌پیمانان خارجی تلاش می‌کند و این مساله برای مصلحت آمریکا امری حیاتی است.

او در عین حال ادامه داد: ما مصمم به رایزنی با کنگره، هم‌پیمانان و شرکای منطقه برای تحرک در قبال ایران هستیم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما