موافقت با پرداخت ۲۷ میلیون دلار غرامت به خانواده جورج فلوید

کدخبر: 399029
شورای شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا آمریکا روز جمعه به اتفاق آرا با پرداخت ۲۷ میلیون دلار غرامت به خانواده «جورج فلوید» موافقت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، گفته می‌شود که این غرامت برای جلب رضایت خانواده فلوید که سال گذشته از شورای شهر و چهار مأمور پلیس به دلیل قتل وی شکایت کرده بودند، پرداخت می‌شود.

خانواده فلوید در دادخواست خود اعلام کردند که این چهار مأمور پلیس حقوق شهروندی جورج فلوید را در زمان بازداشت او نقض کردند و شهر مینیاپولیس نیز رشد و نمو فرهنگ اعمال زور، نژادپرستی و مصونیت را در میان نیروهای پلیس خود اجازه داده است.

خواهر جورج فلوید در بیانیه‌ای که متعاقب اعلام این خبر منتشر شد، تصریح کرد که او و خانواده اش «خوشحالند که سرانجام سفر غم انگیز آنها برای اجرای عدالت در مورد عاملان مرگ برادرش به پایان رسید».

گفتنی است، جورج فلوید ۴۶ ساله ۲۵ ماه مه سال گذشته در پی برخورد خشونت آمیز مأموران پلیس سفیدپوست به طرز فجیعی به قتل رسید؛ رویدادی که خشم آمریکائیان آفریقایی تبار و فعالان حقوق مدنی آمریکا را در پی داشت و باعث بروز ناآرامی‌های گسترده در شهرهای مختلف آمریکا شد.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۱۵ آذر

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۱۵ آذر در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است:…

از دست ندهید
بلیط هواپیما