انفجار مرگبار خودروی بمب گذاری شده در هرات

کدخبر: 399037
مقامات افغانستان اعلام کردند که شامگاه جمعه در پی انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی یک پاسگاه پلیس در ولایت هرات واقع در غرب افغانستان دست کم ۷ تن کشته و حدود ۵۳ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «سید عبدالوحید قتالی» فرماندار ولایت هرات اعلام کرد که چندین زن و کودک در میان کشته شدگان هستند. وی افزود که دست کم ۵۳ تن از جمله غیرنظامیان و نیروهای امنیتی در اثر این انفجار زخمی شده‌اند.

قتالی همچنین گفت که در این انفجار ده‌ها خانه و فروشگاه خسارت دیده‌اند و نیروهای امداد و نجات برای کمک به مردمی که در زیر آوار گرفتار شده‌اند، به محل حادثه اعزام شدند.

تاکنون هیچکس مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است؛ هرچند که مقامات محلی افغانستان طبق روال همیشه انگشت اتهام را به سوی گروه طالبان نشانه رفته‌اند.

گفتنی است، ساعاتی پیش در حادثه‌ای دیگر برخورد خمپاره به منطقه‌ای مسکونی در شهرستان «شولگره» واقع در ولایت بلخ افغانستان، ۲ نفر کشته و ۸ تَن هم زخمی شدند.

فرماندار «شولگره» در این خصوص گفت: «در حمله خمپاره‌ای به ۲ منزل مسکونی در این شهرستان، یک زن و یک کودک ۲ ساله کشته و ۸ نفر دیگر از این دو منزل زخمی شدند».

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما