وضعیت سفرها در شهرهای قرمز و نارنجی/ ۲۸ استان درگیر ویروس انگلیسی

کدخبر: 399084
اقتصاد نیوز : سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، به تشریح وضعیت بیماری کرونا در کشور پرداخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علیرضا رییسی با اشاره به جلسه ستاد ملی کرونا به ریاست رییس جمهور و حضور دیگر اعضا، با بیان اینکه در جلسه امروز مروری بر وضعیت بیماری در سطح کشور در طی بیش از یکسال گذشته صورت گرفت، گفت: در جلسه امروز همه اعضا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز مدافع سلامت، از زحمات کادر بهداشت و درمان در سراسر کشور، از خانه بهداشت در اقصی نقاط کشور در روستاها تا بیمارستانها و اورژانس و ... تقدیر و تشکر داشتند. مهمتر از همه همکاری مردم در طی این بیش از یک سال گذشته بود. سال گذشته مردم فوق العاده همکاری کردند؛ اصناف، کسبه، شرکتهای دانش بنیان، صنعت، نیروی انتظامی، دادستانهای سراسر کشور جهت همکاری برای نظارت بر رعایت پروتکلها و ... مشارکت فعالانه ای داشتند و مردم با رعایت پروتکلها و کمکهای مومنانه بسیار همراهی کردند. همچنین علما، اندیشمندان، متخصصان و در راس همه، مقام معظم رهبری به عنوان الگوی عملی بسیار کمک کردند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی درباره وضعیت ویروس کرونا در دنیا گفت: هنوز ویروس کرونا در دنیا تاخت و تاز می کند. در کشوری مثل برزیل با ویروس جهش یافته میزان ابتلا و مرگ و میر دارد افزایش می یابد؛ همانطوری که این تجربه در انگلستان بود و ویروس جهش یافته انگلیسی باعث شد تعداد بیماران زیاد شده و در بیمارستانها و بخشهای ویژه بستری شوند و تعداد زیادی هم فوت کردند.

گردش کرونای انگلیسی در ۲۸ استان کشور

رییسی با اشاره به گردش ویروس انگلیسی در ۲۸ استان کشورمان، ادامه داد: در سطح کشور وضعیت فعلی اغلب استانها نسبتا پایدار است، اما این شرایط شکننده است و باید به دقت این وضعیت را حفظ کنیم.

وی با اشاره به اقدامات ویژه ای که از آذرماه در راستای کنترل کرونا در کشور انجام شده، گفت: به دنبال این اقدامات و همچنین همکاری خوب مردم، باعث شده وضعیت نسبتا پایداری در کشور را شاهد باشیم. اما ویروس جهش یافته در ۲۸ استان کشور در گردش است و همانطور که می دانیم مردم عزیز و قهرمان خوزستان که دین بزرگی بر گردن همه ایرانیان دارند، درگیر این بیماری هستند و میزان زیادی ابتلا در سطح این استان وجود دارد.

خروج چند شهرستان در خوزستان از وضعیت قرمز

رییسی گفت: خوشبختانه با رعایت خوبی که در استان خوزستان اتفاق افتاده، در برخی شهرستانهای این استان امید می رود که به زودی بتوانیم شاهد باشیم مردم عزیز بر این ویروس فائق آیند. اقداماتی که در شادگان، هویزه، خرمشهر و دشت آزادگان اتفاق افتاد و باعث شد از وضعیت قرمز خارج شدند و به سمت نارنجی حرکت می کنند و بعضی از شهرستان ها نیز از وضعیت نارنجی به سمت زرد حرکت کردند و این موضوع جای خوشحالی است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: البته میزان رعایت پروتکلها همچنان باید افزایش یابد و باید مراقب باشیم که پیک و خیز جدیدی اتفاق نیفتد.

ادامه دارد

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما