علائم کرونا در کودکان را بشناسید

کدخبر: 399614
اقتصاد نیوز : پزشک فوق تخصص اطفال دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: علائم ویروس کرونا در کودکان کاملا نهفته و به تدریج بروز می کند و در اکثر کودکان نیز این ویروس بدون علائم است بنابراین کودکی که تب، سرفه و تنگی نفس، دل درد، سر درد، اسهال و استفراغ داشته باشد مشکوک به کرونا می باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، دکتر قاسم بیانی، اظهار کرد: در گذشته تصور بر این بود کودکان کمتر به کووید ۱۹ مبتلا می‌شوند در نتیجه رعایت پروتکل‌ها بین آنها به حداقل رسیده است درحالی که در استان، موارد مثبتی از ابتلای کودکان و نوزادان به کرونا گزارش شده است.

وی کرونا را یک بیماری چند چهره خواند و گفت: علائم ویروس کرونا در کودکان کاملا نهفته و به تدریج بروز می کند و در اکثر کودکان نیز این ویروس بدون علائم است بنابراین کودکی که تب، سرفه و تنگی نفس، دل درد، سر درد، اسهال و استفراغ داشته باشد مشکوک به کرونا می باشد.

دکتر بیانی خاطرنشان کرد: علائم کرونا در بین کودکان، به شکل حساسیت فصلی و آلرژی نیست بنابراین نباید منتظر علائم تنفسی برای کودکان باشیم اگرچه ممکن است فرد آبریزش بینی و دیگر علائم معمول مثل تهوع، استفراغ، اسهال، تنگی نفس و ... را نیز داشته باشد.

وی بر ضرورت استفاده از ماسک و آموزش محافظت فردی به کودکان تاکید کرد و گفت: والدین از حضور کودکان در مراکز خرید و سایر اماکن شلوغ جلوگیری کنند و جز در مواقع ضروری، کودکان را از خانه خارج نکنند و در اجتماعات حاضر نشوند.

دکتر بیانی با اشاره به این که بسیاری از خانواده‌ها بدون در نظر گرفتن بیماری کووید ۱۹، رفت و آمدهای خانوادگی را آغاز کرده‌اند، گفت: مهمانی‌های خانوادگی باعث افزایش تعداد مبتلایان به کرونا خواهد شد و کودکان همراه با بزرگسالان در حال ابتلا به این بیماری هستند همچنین هر کودک می تواند یک ناقل کرونا برای دیگران به ویژه افراد میانسال باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما