کرونای انگلیسی این شهر کشور را هم فتح کرد

کدخبر: 399726
اقتصاد نیوز : ویروس کرونای انگلیسی به شهر رودان از توابع بندر عباس رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، عباس علیمراد در جلسه ستاد کرونا شهرستان رودان با بیان اینکه یک مورد کرونا انگلیسی در این شهرستان مشاهده شده بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از پیش بواسطه حساسیت موضوع از سوی مردم تاکید کرد.

دبیر ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان رودان افزود: بیماری کرونای جهش یافته انگلیسی  نسبت به کووید 19  سرعت انتشار، شدت بیماری زایی و مرگ و میر بیشتر ی دارد.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا ی جهش یافته انگلیسی در استان مخصوصا در شهرهای بندر عباس و میناب، متاسفانه شاهد شناسایی اولین مورد کرونا ی انگلیسی در شهرستان رودان بوده ایم.

علیمراد تصریح کرد: مردم از سفرها و ترددهای غیر ضروری به شهرستان های همجوار پرهیز کنند و  پروتکل های بهداشتی، خصوصا سه نکته کلیدی استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستشوی مرتب دستها را همواره  رعایت کنند.

وی از مردم خواست به منظور حفظ سلامت خود و عزیزانشان از رفت و آمدهای غیر ضروری در سطح شهر، شرکت در مراسم های عروسی و عزا  خودداری کنند.

 علیمراد خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی در پیشگیری از ویروس کرونا یک مسئولیت اجتماعی است که بر دوش تک تک افراد جامعه می باشد و عدم توجه به آن عواقب جبران ناپذیری دارد.

فرماندار رودان نیز در این جلسه بیان داشت: شناسایی خوشه ها و اقدام سریع نسبت به قرنطینه و اعمال پروتکل های شدید بهداشتی از اقداماتی بوده که به بهترین شکل در شهرستان انجام شد.

غلامپور از جامعه هنرمندان خواست تا به استفاده از  ظرفیت های هنری خود در راه آگاه سازی و بیان حساسیت موضوع با آثار هنری خود یاری رسان باشند.

غلامپور با اشاره به حساسیت  و خطرناکی وضعیت این نوع از بیماری کرونا خاطر نشان کرد: تمامی ادارات، نهادها ، سازمان ها برای پیشگیری از شیوع این ویروس مهلک با تدابیر ویژه اقدامات لازم را داشته باشند. 

فرماندار رودان خواستار همفکری در جهت حفظ وضعیت آبی شهرستان شد و اظهار داشت: براساس یک راهبرد هماهنگ می توان شهرستان را درهمین شرایط حفظ و حراست کرد.

وی تاکید کرد:مردم می توانند شکایات خود را از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی انصاف را به شماره ۱۹۰ پیامک کنند.


 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما