دستوری مهم و فوری که امام خمینی به داریوش فروهر داد

کدخبر: 399772
اقتصاد نیوز : امام خمینی در ۲۶ اسفند سال ۵۷، به داریوش فروهر، وزیر کار دولت موقت در رابطه با کارگران حکمی دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، امام خمینی در بیست و ششم اسفند ماه سال ۵۷، در حکمی به مرحوم داریوش فروهر که آن زمان در کسوت وزیر کار دولت موقت، مشغول به خدمت بود، بر رسیدگی به وضع کارگران تاکید کردند. متن حکم امام در ادامه آمده است:

حکم امام به داریوش فروهر مبنی بر رسیدگی به وضع کارگران 

"بسمه تعالی

جناب آقای وزیر کار

اخیراً شکایاتی از کارگران شریف می‌ رسد مبنی بر رسیدگی به وضع آنان. هیچ کس نقش اعتصابات کارگران و کارمندان کارخانجات بزرگ و کوچک را در پیشبرد هدف ملت ایران که هَدْم استبداد و استعمار خانمانسوز و برقراری حکومت عدل اسلامی است نباید فراموش کند.

شما باید هرچه سریعتر به وضع زندگی و کار آنان رسیدگی کنید. کارگران مبارز باید بدانند که با حوصله و صبر انقلابی مشکلات آنان برطرف خواهد شد، و نیز می‌ دانند که رسیدگی به کارخانجات و وضع کارفرمایان آنان احتیاج به زمانی دارد که بشود در آن مدت دقیقاً کارگران و کارمندان را به حقوق حقۀ خودشان رسانید. کارفرمایانی را که حقوق کارگران را نمی‌ پردازند به تکالیف خود آشنا نمود تا خود را مکلف به رسیدگی بدانند و یا از صحنه خارج شوند و به کارفرمایانی که به سبب همین اعتصابات، قدرت پرداخت حقوق آنان را ندارند کمک نمود. دیر یا زود باید حقوق عقب‌ افتادۀ کارگران در سراسر ایران پرداخت شود. من از کارگران شجاع می‌ خواهم که به تبلیغات مغرضانۀ بعضی عناصر گوش ندهند؛ زیرا در حکومت عدل اسلامی به بهترین وجه به آنان رسیدگی شده و حق آنان ادا می‌ گردد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما