جدیدترین یافته های پژوهشگران درباره اولین علائم ابتلا به کرونا

کدخبر: 399832
اقتصاد نیوز : پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدیدی نشان داده‌اند که بثورات پوستی می‌توانند نخستین و یا تنها نشانه ابتدایی کووید-۱۹ باشند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال‌اکسپرس ، پژوهش‌های پیشین که در بیمارستان‌ها انجام شده‌اند، نشان داده‌اند که بیماران مبتلا به کووید-۱۹ به بثورات پوستی غیرعادی دچار می‌شوند. پژوهشگران انگلیسی در پروژه جدیدی، اطلاعات مربوط به ۳۳۶ و ۸۴۷ نفر نفر را که از اپلیکیشن موسوم به "COVID Symptom Study" استفاده کرده بودند، مورد بررسی قرار دادند.

بررسی‌ها نشان داده‌اند که بثورات پوستی، در بزرگسالانی که نتیجه آزمایش کووید-۱۹ آنها مثبت است، بیشتر از افرادی با نتیجه آزمایش منفی دیده می‌شود. در یک نظرسنجی آنلاین، ۱۷ درصد از بیماران مبتلا به کووید-۱۹، بثورات پوستی را به عنوان نخستین نشانه‌های این بیماری و ۲۱ درصد، آن را تنها نشانه بالینی کووید-۱۹ دانستند.

پژوهشگران، این بررسی را با کمک "انجمن متخصصین پوست انگلیس"(BAD) انجام دادند و مجموعه‌ای از شایع‌ترین نشانه‌های پوستی مربوط به ۴۰۰ نفر را تهیه کردند.

"ماریو فالچی"(Mario Falchi)، پژوهشگر "دانشگاه کینگز لندن"(KCL) و از پژوهشگران این پروژه گفت: نشانه‌های پوستی کووید-۱۹، گاهی اوقات نخستین و یا حتی تنها نشانه بیماری هستند. شناخت نشانه‌های ابتدایی کووید-۱۹ ممکن است به شناسایی بیمارانی که هنوز شناخته نشده‌اند، کمک کند و امکان انجام دادن اقدامات پیشگیرانه را فراهم آورد تا شیوع بیماری به کمترین مقدار خود برسد.

این پژوهش، در "British Journal of Dermatology" به چاپ رسید.

تیتر یک
  • بازارهای رمز پایه نزولی شدند

    اقتصادنیوز: قیمت مهم‌ترین ارزهای دیجیتال دنیا کاهش یافت. سوال پیش روی تحلیل‌گران این است که این تغییرات در جهت اصلاح…

از دست ندهید
بلیط هواپیما