ابراز نگرانی وزیر دفاع روسیه از حضور تروریست‌ها در افغانستان

کدخبر: 400103
اقتصاد نیوز : سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در مصاحبه با شبکه خبری تنگیری‌نیوز قزاقستان (Tengrinews.kz.) گفت: چه چیز مایه نگرانی ماست؟ نه فقط ما بلکه کل این منطقه؟ تحرکات گروه‌های تروریستی بزرگ در کشورهای مختلف به ویژه در افغانستان. داعش آنجا حضور دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزیر دفاع روسیه گفت، مسکو بابت تحریکات گروه‌های تروریستی بزرگ در نقاط مختلف به ویژه کشور افغانستان نگران است.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در مصاحبه با شبکه خبری تنگیری‌نیوز قزاقستان (Tengrinews.kz.) گفت: چه چیز مایه نگرانی ماست؟ نه فقط ما بلکه کل این منطقه؟ تحرکات گروه‌های تروریستی بزرگ در کشورهای مختلف به ویژه در افغانستان. داعش آنجا حضور دارد.

به گفته شویگو، بیشترین نگرانی از قاچاق و تولید موادمخدر نشات می‌گیرد. وزیر دفاع روسیه فعالیت ائتلاف غربی در افغانستان را به عنوان "می‌رویم اما همچنان مانده‌ایم" توصیف کرد و گفت: در مذاکرات با آمریکا و انگلیس تاکید کردم که در صورت تضمین کامل اینکه زندگی مسالمت‌آمیز تثبیت شده است، خروج نیروها همیشه منطقی است.

افغانستان هنوز شاهد رویارویی میان نیروهای دولتی مورد حمایت ناتو و نیروهای طالبان است. نیروهای طالبان کنترل بیشتر اراضی روستایی افغانستان را در دست دارد. طرفین سپتامبر گذشته مذاکرات صلحی را در دوحه آغاز کرده‌اند.

تیتر یک
  • نزدیک شدن تست های روزانه به مرز ۱۰۰ هزار؛

    ابتلای روزانه کرونا در روزجاری به رکورد بیشترین حد خود در کل تاریخ شیوع کرونا در کشور رسید. درهمین خصوص مقایسه…

از دست ندهید
بلیط هواپیما