ادعای بایدن درباره دخالت روسیه در انتخابات/پوتین باید تاوان بدهد

کدخبر: 400137
اقتصاد نیوز : بایدن روز سه شنبه در مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری ای بی سی نیوز درباره مسائل مختلفی شامل استعفای آندرو کومو، خروج نیروهای امریکایی از افغانستان و روابط با عربستان به دنبال قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی گفت وگو کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا ادعا کرد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه تاوان دخالت در انتخابات های آمریکا را خواهد پرداخت اما از بیان جزییات آن خودداری کرد.

اظهارات بایدن به دنبال گزارش اطلاعاتی آمریکا مبنی بر دخالت مسکو در انتخابات آمریکا منتشرشده است؛ ادعایی که سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه آن را جعلی و بی اساس توصیف کرده است.

بایدن روز سه شنبه  در مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری ای بی سی نیوز درباره مسائل مختلفی شامل استعفای آندرو کومو، خروج نیروهای امریکایی از افغانستان و روابط با عربستان به دنبال قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی گفت وگو کرد.

جامعه اطلاعاتی آمریکا روز پنجشنبه گزارش محرمانه ای را درباره دخالت خارجی در انتخابات ۲۰۲۰ منتشر کرد و در آن نتیجه گرفت که پوتین ناظر بر تلاش های گسترده ای با هدف سیاه نمایی نامزدی بایدن بوده است.

بایدن درباره این گزارش به جورج استفاناپولوس خبرنگار و مجری ای بی سی نیوز گفت که در تماس تلفنی ژانویه(دی)  به پوتین درباره واکنش احتمالی به این موضوع هشدار داده بود.

بایدن گفت: او (پوتین) تاوان آن را پرداخت خواهد کرد. ما- من و او- مذاکراتی طولانی داشتیم. شناخت نسبتا خوبی از او دارم. به او گفتم من از شما شناخت دارم و تو هم از من شناخت داری. اگر به این نتیجه برسم که چنین اتفاقی رخ داده است، آماده باشید.

مجری برنامه سوال کرد: بنابراین شما ولادیمیر پوتین را می شناسید. آیا فکر می کنید که او قاتل است؟

بایدن پاسخ مثبت داد.

بایدن در ادامه گفت «حالا خواهید دید پوتین تاوان آن راخواهد پرداخت» اما از بیان جزییات خودداری کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال به حوزه هایی اشاره کرد که منافع مشترک دو کشور اقتضا می کند همکاری دوجانبه داشته باشند و به تصمیم خود برای گسترش توافقات تسلیحاتی به روسیه در ماه ژانویه اشاره کرد.

 انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز ۳ ماه نوامبر سال ۲۰۲۰(۱۳ آبان) برگزار شد و در آن جو بایدن با کسب اکثریت آرا دونالد ترامپ را شکست داد.  

آمریکا در سال های اخیر بارها روسیه را به مداخله در امور سیاسی این کشور ازجمله انتخابات متهم کرده است.  

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما