ادعای تازه تل‌آویو درباره امضای توافق با ۴ کشور

کدخبر: 400307
اقتصاد نیوز : در ادامه تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط با کشورهای عربی به‌وسیله حمایت‌های آمریکا، «اِلی کوهن» وزیر اطلاعات این رژیم مدعی شد ۴ کشور احتمالا در آینده نزدیک توافق سازش امضا کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه ۴ کشور دیگر به زودی توافق سازش با این رژیم امضا می کنند، گفت با دولت‌های عمان، سعودی و قطر نیز در حال رایزنی هستند.

در ادامه تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط با کشورهای عربی به‌وسیله حمایت‌های آمریکا، «اِلی کوهن» وزیر اطلاعات این رژیم مدعی شد ۴ کشور احتمالا در آینده نزدیک توافق سازش امضا کنند.

کوهن در مصاحبه با روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحارونوت» گفت انتظار دارد که ۳ کشور عربی و ۱ کشور آفریقایی به زودی روابط خود را با تل‌آویو عادی‌سازی کنند.

وی توضیح داد چهار کشوری که به امضای توافق سازش با اسرائیل نزدیک‌تر هستند، عربستان سعودی، عمان، قطر و نجیر می‌باشند.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» به نقل از این مصاحبه، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در این باره اظهار داشت: «کمتر از یک ماه قبل، من از سفری تاریخی به سودان بازگشتم و هفته قبل از آن نیز در مصر بودم که در نشست امنیتی اقتصادی شرکت کردم».

کوهن با اشاره به احتمال امضا شدن توافق‌های سازش بیشتر در آینده نزدیک، افزود: «در خلیج [فارس] در حال صحبت کردن با عمان، عربستان سعودی و قطر هستیم. علاوه بر آن، در نیجر نیز انتخابات برگزار شده و نامزد پیروز از حامیان آمریکا است که شانس برقراری روابط [با اسرائیل] را افزایش می‌دهد».

روز گذشته (چهارشنبه) نیز «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در یک مصاحبه رادیویی گفته بود ۴ کشور دیگر احتمالا توافق سازش امضا کنند اما نامی از آنها نبرده بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما