چشم امید یونسکو به بازگشت آمریکا

کدخبر: 400316
اقتصاد نیوز : آدری آزولی، در سال 2017 و در یک رقابت سخت بر کرسی ریاست یونسکو نشست. وظیفه او در واقع احیای بودجه این سازمان پس از خروج آمریکا از این نهاد بود. آمریکا یک پنجم بودجه این سازمان را تامین می‌کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز اعلام کرد، مدیرکل یونسکو، نهاد فرهنگی سازمان ملل که به دنبال دومین دور ریاست بر این نهاد است، می‌گوید سیگنال‌های مثبتی از دولت جدید آمریکا برای بازگشت دریافت شده و امیدهایی مبنی براینکه طی ماه‌های آینده پیشرفت‌هایی حاصل شود وجود دارد.

آدری آزولی، در سال 2017 و در یک رقابت سخت بر کرسی ریاست یونسکو نشست. وظیفه او در واقع احیای بودجه این سازمان پس از خروج آمریکا از این نهاد بود. آمریکا یک پنجم بودجه این سازمان را تامین می‌کرد.

انتخابات ریاستی قرار است نوامبر برگزار شود اما بدون هیچ رقیب و حمایت حداکثری 58 عضو این سازمان از جمله چین، بزرگترین تامین کننده بودجه، احتمالا آزولی می‌تواند دوباره ریاست‌ این سازمان را از آن خود کند.

این سازمان بر خاکستر جنگ جهانی دوم و با هدف حفاظت از میراث فرهنگی و حفاظت از آثار باستانی و موزه‌ها شکل گرفت. اکثر فعالیت‌های این سازمان بدون حاشیه است اما مسائلی مثل حفاظت و مدیریت مراکز مذهبی در بیت‌المقدس بسیار حساس بوده و آمریکا با متهم کردن این نهاد به مواضع ضداسراییلی از آن خارج شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما