کدام حزب پیروز انتخابات پارلمانی هلند شد؟

کدخبر: 400383
اقتصاد نیوز : روته گفته که رای دهندگان به حزبش رای اعتماد دادند و این فروتنانه است و می‌توان با آن هر کاری را که برای موفقیت لازم است، انجام داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد، حزب محافظه کار هلند موفق شد تا با پیروزی در انتخاباتی پارلمانی این کشور راه را برای ماندن نخست وزیر در این سمت برای بار چهارم هموار کند.

این انتخابات که به خاطر کرونا و قرنطینه سراسری در هلند در سه روز برگزار شده بود به نفع حزب محافظه کار مارک روته، نخست وزیر این کشور تمام شد و وی حالا می‌تواند برای بار چهارم در این سمت بماند.

حالا روته باید برای تشکیل دولت ائتلافی بعدی با پیروز دیگر این انتخابات همکاری کند که حزب میانه‌رو و حامی اورپایی "D۶۶" است که رهبری آن را دیپلمات سابق این کشور برعهده دارد.

روته گفته که رای دهندگان به حزبش رای اعتماد دادند و این فروتنانه است و می‌توان با آن هر کاری را که برای موفقیت لازم است، انجام داد.

وی افزود: دستور کار پیش روی ما بسیار بزرگ است. در هفته‌ها و ماه‌های پیش رو ما باید هلند را از بحران کرونا به جلو پیش ببریم.

اقدامات برای تشکیل دولت ائتلافی جدید از امروز (پنجشنبه) بعداظهر آغاز می‌شود و رئیس مجلس با رهبران احزاب پارلمانی دیدار می‌کند.

بر اساس شمارش ۸۰ درصد آرا، حزب نخست وزیر هلند ۳۵ کرسی را در پارلمان ۱۵۰ کرسی پارلمانی این کشور کسب کرده که دو تا بیشتر از انتخابات قبلی است؛ در حالیکه حزب D۶۶ با پنج کرسی دیگر به ۲۴ کرسی رسیده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما