آمادگی روسیه برای مذاکره با شورای اروپا

کدخبر: 400439
اقتصاد نیوز : وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد: لاوروف توجه دامس را به وضع نگران کننده روابط روسیه و شورای اروپا بویژه مجمع پارلمانی این شورا جلب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با هندریک دامس رئیس مجمع پارلمانی شورای اروپا دیدار کرد و در جریان مذاکرات بر آمادگی مسکو برای گفت و گو با شورای اروپا تاکید کرد.

وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد: لاوروف توجه دامس را به وضع نگران کننده روابط روسیه و شورای اروپا بویژه مجمع پارلمانی این شورا جلب کرد. 

 وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد که روسیه برای گفت و گوهای برابر، سازنده و آزاد و بدون معیارهای دوگانه با اروپا آماده است تا نقش شورای اروپا به عنوان ابزار کلیدی وحدت کشورهای اروپایی مطابق بند اول منشور آن شورا احیا شود. 

 در جریان این دیدار، رویکردهای طرف روسی به مسائل منطقه ای دستور کار مجمع پارلمانی شورای اروپا تشریح شد و لاوروف محاصره آبی منطقه کریمه ازسوی اوکراین و مسدود شدن کانال آبرسانی به کریمه از این کشور را یک جرم انسانی خواند. 

روابط روسیه و شورای اروپا به خاطر زندانی شدن الکسی ناوالنی فعال سیاسی مخالف دولت روسیه پرتنش شده است و نماینده دائم روسیه در شورای اروپا نسبت به پیامدهای خروج کشورش از این شورا هشدار داد.

به گزارش ایرنا، ایوان سولتانوفسکی  نماینده دائم روسیه در شورای اروپا روز دوشنبه در گفت وگو  با روزنامه روسی نزاویسیمایا گازتا گفت: خروج روسیه از شورای اروپا منجر به خروج این کشور از حدود ۷۰ توافقنامه خواهد شد.

وی افزود: کنوانسیون حقوق بشر اروپا نیز از این امر استثنا نخواهد بود و روسیه از آن خارج خواهد شد.

اتحادیه اروپا تاکنون چندین بسته تحریم های اقتصادی و مالی در مورد روسیه وضع کرده است. 

تیتر یک
  • رکورد های خطرناک ابتلا و مرگ و میر در سومین هفته ۱۴۰۰

    در هفته سوم فروردین تقریبا ۱۲۰ هزار نفر به کرونا مبتلا شدند که بالاتریت حد درتمام هفته های کرونایی بوده است. جهش بی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما