6 اسباب بازی های پرفروش دنیا که رکوردشکنی کرده اند+ عکس

کدخبر: 400932
اقتصاد نیوز : اسباب بازی یک جزء جدا نشدنی از زندگی همه ما بوده اند، از ماشین های اسباب بازی تا عروسک های مختلف همه و همه جزئی از زندگی کودکی مارا تشکیل میدهند. اما پرفروش ترین اسباب بازی های دنیا دقیقا کدام ها بودند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از طلا، اسباب بازی یک جزء جدا نشدنی از زندگی همه ما بوده اند، هر کسی در کودکی خود تجربه داشتن اسباب بازی ها مختلف داشته است. از ماشین های اسباب بازی تا عروسک های مختلف از شخصیت های مختلف همه و همه جزئی از زندگی کودکی مارا تشکیل میدهند. اما شاید برای شما هم سوال باشد که پرفروش ترین اسباب بازی های دنیا دقیقا کدام ها بودند و آیا اسباب بازی ها محبوب ما جزء این پر فروش ترین ها بوده اند ؟

در ادامه شما را با 6 اسباب بازی پرفروش دنیا آشنا می‌کنیم :

1. باربی

عروسک باربی به راحتی یکی از شناخته شده ترین و پرفروش ترین اسباب بازی های تاریخ است. با بیش از یک میلیارد عروسک فروخته شده ، باربی قدرت خود را حفظ می کند که عروسک های دیگر فقط می توانند رویای آن را داشته باشند.

 

2 - یو یو
واقعاً غیرممکن است که بگوییم از زمان اختراع حدود 2500 سال گذشته است ، اما هر چیزی با این قدرت ماندگاری را باید یکی از پرفروش ترین اسباب بازی های تاریخ دانست.

یو یو
یو یو

3. هولا هوپ
Hula Hoop به عنوان اولین اسباب بازی دارای تاریخ کوتاه اما پرفروش به شمار میرود. با افزایش میزان فروش آن، کم کم مردم گرایش کمتری نسبت به خرید آن پیدا کردند. شرکت سازنده این اسباب بازی بیش از 100 میلیون Hula Hoops را به قیمت هرکدام 1.98 دلار فروخت.

 هولا هوپ
 

4. تبدیل شوندگان

ربات هایی که تغییر شکل می دهند مجبورند در لیست های پرفروش ترین اسباب بازی ها قرار بگیرند علی رغم اینکه فقط از دهه 1980 وجود داشته است. به استثنای خط محبوب اسباب بازی های بین المللی بسیار مشهور ، این دارایی فقط از پنج فیلم مذکور بیش از 3.7 میلیارد دلار سود کسب کرده است.

تبدیل شوندگان
 

5- LEGO
LEGO ها ، مشتق شده از کلمات دانمارکی "خوب بازی کن" توسط نجار Ole Christianen در سال 1949 اختراع شد. شرکت LEGO فقط 9 سال بعد این ایده را ثبت کرد LEGO های اصلی فقط آجرهای قرمز و سفید بودند که به گونه ای در هم گره خورده بودند که به کودکان امکان ساخت وسایل بدون محدودیت را می داد. امروزه این شرکت بیش از 320 میلیارد بلوک تولید کرده است.

LEGO
 

6. مکعب روبیک
مکعب Rubik’s که در سال 1974 ایجاد شده اما مجوز فروش آن تا سال 1980 وجود نداشت ، به اندازه بسیاری از اسباب بازی های این لیست ماندگاری کافی نداشته است. در طول عمر کوتاه خود ، هنوز هم توانسته است بیش از 350 میلیون مکعب بفروشد.

مکعب روبیک
مکعب روبیک
 
تیتر یک
  • اعتبارات رکورد ۲ ساله را شکستند

    بانک مرکزی در هفته منتهی به ۲۲ شهریور ماه رکورد اعتبارات بین بانکی را شکسته و در میان هفته های دو سال اخیر بالاترین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما