علی امیری اردکانی درگذشت

کدخبر: 401106
اقتصاد نیوز : «علی پورسلمان» جانشین سابق پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد گفت:‌ این مرد بزرگ که دانش آموخته دانشگاه تهران و هم دوره «محمد منصور فلامکی» پدر مرمت کشور بود، با درگذشت خود جامعه میراثی کشور را متاثر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، استاد «علی امیری اردکانی» پیشکسوت و استاد مرمت و معماری استان یزد و برنده جایزه یونسکو در مسابقه مرمت میراث فرهنگی، امروز بر اثر عارضه سرطان خون درگذشت.

«علی پورسلمان» جانشین سابق پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد ضمن ابراز تاسف از درگذشت استاد مرمت و معماری یزد بر اثر بیماری، به تاثیر این استاد در حوزه میراث فرهنگی و احیای آثار تاریخی اشاره کرد و گفت: این مرد بزرگ که دانش آموخته دانشگاه تهران و هم دوره «محمد منصور فلامکی» پدر مرمت کشور بود، با درگذشت خود جامعه میراثی کشور را متاثر کرد.

وی با بیان این که این فعال میراث فرهنگی طرح‌های مشترکی با فلامکی نیز داشت، تصریح کرد: ایشان در یزد، ابتدایی‌ترین مرمت‌ها را با شرکت مسکن سازان و همراه با اساتید دیگری یزد مانند محمدرضا اولیا آغاز کردند.

معاون کنونی سرمایه پذاری اوقاف یزد با بیان این که امیری اردکانی برنده جوایز نفیسی در دوره فعالیت خود شده بود، تصریح کرد: وی صاحب دو جایزه ارزشمند «آقا خان»و «یونسکو» شده بود.

پورسلمان با بیان این که امیری اردکانی دانش آموخته رشته مرمت و میراث فرهنگی بود، خاطرنشان کرد: وی از از پیشکسوتان این عرصه بوده که در دانشگاه اردکان و دانشگاه ازاد یزد نیز تدریس داشته و دانش جویان زیادی را به جامعه مرمت و میراث فرهنگی یزد تحویل داد.

این مسئول یزدی اظهار کرد: وی البته در سال‌های اخیر نیز طرح‌های مشترکی را در بافت تاریخی یزد اجرا کرده بود که به علت کسالت و بیماری نتوانست فعالیت خود را ادامه دهد.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا در هفته چهارم فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: حرکات عجیب صعودی در بازار «آلت‌کوین‌ها»،‌ نگاه معامله گران بازار داخلی را به خود خیره کرده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما