چرا بن‌سلمان از مزدوران خارجی به عنوان محافظ استفاده می‌کند؟

کدخبر: 401134
اقتصاد نیوز : الفقیه گفت که محمد بن سلمان همچنین از بازگشت پسرعموی برکنار شده‌اش «محمد بن نایف»، ولی‌عهد برکنار شده و عمویش شاهزاده «احمد بن عبدالعزیز» هراسان است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، یکی از مخالفان سرشناس سعودی گفت که ترس از احتمال کودتای نظامی باعث شده است که ولی‌عهد سعودی به هیچ وجه از نیروهای گارد پادشاهی استفاده نکند.

سعید الفقیه، از مخالفان دولت سعودی از احتمال وقوع کودتای نظامی و ترس ولی عهد سعودی از این کودتا خبر داد.

این مخالف سیاست‌های محمد بن سلمان در افشاگری خود علیه او دوشنبه گفت که بر اساس اطلاعاتی که دارد، ولی‌عهد سعودی از ترس وقوع کودتا علیه خود از نیروهای مزدور خارجی به عنوان محافظ استفاده می‌کند.

الفقیه گفت که محمد بن سلمان همچنین از بازگشت پسرعموی برکنار شده‌اش «محمد بن نایف»، ولی‌عهد برکنار شده و عمویش شاهزاده «احمد بن عبدالعزیز» هراسان است.

او گفت که ولی‌عهد سعودی که سودای پادشاهی در سر دارد، به توانمندی‌ها و حفاظت نیروهای سعودی اعتماد ندارد، از این رو، مزدور استخدام کرده است. به گفته این مخالف سعودی، نیروهای گارد پادشاهی صرفاً حفاظت صوری از ولی‌عهد سعودی را برعهده دارند و همه کارها و حافظت از او برعهده خارجی‌هاست.

طی سال‌های گذشته، گزارش‌هایی منتشر شده از سوی منابع داخلی آگاه و رسانه‌های غربی حکایت از آن دارد که سیاست‌ها و اقدامات بن‌سلمان اکثر شاهزادگان را ناراحت کرده و احتمال کودتا علیه او زیاد است.

بر اساس این گزارش‌ها، ولی‌عهد سعودی در این مدت برخی از شاهزاده‌ها را به اتهام‌های مختلف مانند فساد و غیره بازداشت کرده و حتی احمد بن عبدالعزیز و بن نایف در حصر به سر می‌برند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما