جمله الهام بخش ایلان ماسک و جف بزوس

کدخبر: 401437
اقتصاد نیوز:"ایلان ماسک" بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت‌های موفق "تسلا"و جف بزوش بنیانگذار آمازون جملات الخام بخش خود در موفقیت را بیان کرده اند

 

ایلان ماسک:"مهندسی نزدیک‌ترین چیز به جادوگری است که در جهان وجود دارد."

"ایلان ماسک" بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت‌های موفق "تسلا" و "اسپیس‌ایکس" یکی از مشهورترین افراد در دنیای فناوری است. موفقیت و انگیزه او ناشی از اشتیاق آشکار او به مهندسی و نوآوری است.

این سخن از وی به ما یادآوری می‌کند که اگر از خود سوال پرسیدید که چرا می‌خواهید مهندس شوید، به یاد داشته باشید آنچه انجام می‌دهید، دست کمی از جادو ندارد.

4JkemdXgNrux

جف بزوس:فقط افراد تازه وارد نیستند که نیاز به تشویق و راهنمایی دارند. برخی از بزرگان این عرصه هم هنوز به حکمتی که سال‌ها پیش به آن رسیده‌اند، متکی هستند. به عنوان مثال، "جف بزوس" بنیان گذار و مدیرعامل شرکت "آمازون" سال‌ها از این جمله "رالف والدو امرسون" الهام گرفته است:

"زیاد خندیدن، کسب احترام افراد باهوش و جلب محبت کودکان، به دست آوردن قدردانی از جانب منتقدان صادق و تحمل خیانت از جانب دوستان دروغین، ارزش قائل شدن برای زیبایی، یافتن بهترین‌ها، ترک دنیایی اندکی بهتر شده چه با به دنیا آوردن یک کودک سالم، یک تکه باغچه یا یک وضعیت اجتماعی بهتر شده، دانستن اینکه حتی یک زندگی [توسط شما] راحت‌تر شده به معنای این است که شما زندگی کرده‌اید. این موفقیت محسوب می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما