ژاپن واکنش نشان داد؛

پس لرزه های آزمایش موشکی کره شمالی

کدخبر: 401444
نخست وزیر ژاپن آزمایش موشکی کره شمالی را تهدیدی علیه صلح و ثبات در ژاپن و منطقه و همچنین ناقض قطعنامه‌های سازمان ملل متحد خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، «یوشیهیدو سوگا» نخست وزیر ژاپن اعلام کرد که کره شمالی روز پنج شنبه (به وقت توکیو) دو فروند موشک بالستیک را به درون دریا و در نزدیکی ژاپن پرتاب کرده است.

 

به گزارش مهر و بنا به اعلام دولت ژاپن، این موشک‌ها پس از طی مسافتی بالغ بر ۴۵۰ کیلومتر در خارج از منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن در دریا سقوط کردند.

یوشیهیدو سوگا در سخنانی که از تلویزیون ملی این کشور پخش شد، گفت: «نخستین پرتاب در مدت زمانی کمتر از یکسال نشانگر تهدیدی علیه صلح و ثبات در ژاپن و منطقه و ناقض قطعنامه‌های سازمان ملل متحد است».

نخست وزیر ژاپن در ادامه با اشاره به اینکه ژاپن قرار است میزبان بازی‌های به تعویق افتاده المپیک در مدت زمانی کمتر از ۴ ماه آینده باشد، گفت که او برگزاری یک المپیک امن و ایمن را تضمین می‌کند و در دیدارش از واشنگتن در ماه میلادی آینده با رئیس جمهور ایالات متحده پیرامون موضوعات مرتبط با کره شمالی از جمله پرتاب‌های موشکی «بطور کامل گفتگو خواهد کرد».

گفتنی است، رؤسای ستاد مشترک ارتش کره جنوبی پیش از این گزارش دادند که دست کم دو فروند «پرتابه ناشناس» از استان جنوبی «هامگایونگ» در ساحل شرقی کره شمالی به درون آب‌های میان شبه جزیره کره و ژاپن پرتاب شده است.

رؤسای ستاد مشترک ارتش کره جنوبی همچنین در بیانیه‌ای اعلام کردند که نهادهای اطلاعاتی این کشور و ایالات متحده در حال تحلیل داده‌های مربوط به این پرتاب برای دریافت اطلاعات بیشتر هستند.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی نیز برای گفتگو پیرامون این پرتاب‌های موشکی نشست اضطراری شورای امنیت ملی را برگزار می‌کند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز آخرین تحولات بازار طلا و ارز

    اقتصادنیوز: سکه فروردین ماه را بالای مرز ۱۰ میلیون تومانی به پایان برد،‌ ولی نتوانست در روز آخر این ماه نیز در برابر…

از دست ندهید
بلیط هواپیما