سخنگوی وزارت دفاع آمریکا

مأموریت ما در یمن مبارزه با داعش است

کدخبر: 401450
اقتصادنیوز : سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی شد که «مأموریت این کشور در یمن مبارزه با داعش است و این مأموریت ادامه خواهد داشت».
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی شد که «مأموریت این کشور در یمن مبارزه با داعش است و این مأموریت ادامه خواهد داشت».

 آمریکا که طی سال‌های اخیر به بهانه‌ مبارزه با تروریسم در کشورهای مختلف منطقه مانند افغانستان، عراق و سوریه نفوذ پیدا کرده است، سعی دارد به همین بهانه مداخله نظامی خود در یمن را نیز توجیه کند.

 سخنگوی پنتاگون روز چهارشنبه در سخنانی برای توجیه دخالت‌های نظامی خود در یمن ادعا کرد که «مأموریت آمریکا در یمن مبارزه با داعش است و این مأموریت ادامه خواهد داشت».

وزارت دفاع آمریکا در حالی این ژست ضد تروریستی را به خود می‌گیرد که گروه تروریستی داعش حدود دو ماه پیش در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که در نبردهای مأرب در کنار ائتلاف سعودی حضور دارد و در جنگ، متجاوزان ائتلاف را همراهی می کند.

سخنگوی پنتاگون در ادامه گفت که «ما مسئولیت دفاع از خاک عربستان را جدی می‌گیریم، اما جزئیات کمکی را که ارائه می‌کنیم، بیان نخواهیم کرد».

چندی پیش جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در سخنانی گفته بود که واشنگتن از اراضی سعودی در مقابل حملات یمن دفاع خواهد کرد.

تیتر یک
  • پیش بینی وضعیت بورس در آخرین هفته فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: شاخص کل بورس در هفته اخیر ۶ هزار و ۷۱۹ واحد افت کرد و شاهد تداوم بازدهی منفی بورس بودیم. آیا این روند در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما