توصیه های کرونایی برای کودکان

کدخبر: 401493
اقتصادنیوز : کارشناس ارشد ویژه نوزادان و دکترای تخصصی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: ویروس کرونای انگلیسی بر روی کودکان هم می‌تواند تاثیر داشته باشد و کودکان را نیز مبتلا کند به همین دلیل توصیه می‌شود تا جایی که امکان دارد کودکان در اجتماعات عمومی به هیچ عنوان حضور نداشته باشند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، کارشناس ارشد ویژه نوزادان و دکترای تخصصی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: ویروس کرونای انگلیسی بر روی کودکان هم می‌تواند تاثیر داشته باشد و کودکان را نیز مبتلا به بیماری کووید کند به همین دلیل توصیه می‌شود تا جایی که امکان دارد کودکان در اجتماعات عمومی به هیچ عنوان حضور نداشته باشند. ​

اعظم الساق کارشناس ارشد ویژه نوزادان دکترای تخصصی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: بر اساس برنامه‌های سازمان بهداشت جهانی کودکان زیر  یک سال نیاز به استفاده از ماسک ندارند. توصیه می‌شود شیرخوار را داخل سبدهای حمل قرار دهیم و روی سبد حمل را با پارچه نازک بپوشانیم و با این کار یک ماسک خیلی بزرگ برای محافظت از شیرخوار طراحی کرده‌ایم

الساق، گفت: بر اساس برنامه‌های سازمان بهداشت جهانی برای کودکان زیر دو سال هم نیاز به استفاده از ماسک نیست اما در کودکان با سن بالاتر تا آن جایی که امکان دارد و کودکان اجازه می دهند باید از ماسک استفاده کرد به شرط اینکه کمتر با دست با ماسک بازی کنند و به ماسک دست نزنند زیرا این دست زدن می تواند عامل انتقال ویروس باشد و خطر ابتلا را چند برابر کند.

وی افزود: ویروس کرونای انگلیسی  بر روی کودکان هم میتواند تاثیر داشته باشد و کودکان را نیز مبتلا به بیماری کووید می کند  توصیه می شود تا جایی که امکان دارد کودکان در اجتماعات عمومی به هیچ عنوان حضور نداشته باشند.  از  دید و بازدیدهای عید پرهیز کنیم  و با کمی صبوری به آرزوی در کنار هم بودن و باهم بودن  جامع عمل بپوشانیم.

او توصیه کرد: بر اساس برنامه‌های سازمان بهداشت جهانی کودکان بالای ۵ سال حتما باید از ماسک استفاده کنند و برای کودکان زیر ۵ سال در خانه ماندن  است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما