تیراندازی جمعی در شیکاگو

کدخبر: 401727
در پی حادثه تیراندازی به طرف افراد حاضر در یک گردهمایی در یکی از محله‌های شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی آمریکا، هشت نفر هدف اصابت گلوله قرار گرفتند که یک نفر آن‌ها جان باخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، به گفته پلیس، صبح جمعه (به وقت آمریکا) هشت نفر هدف یک تیراندازی جمعی در یک گردهمایی در محله «رایت وود» شهر شیکاگو قرار گرفتند که یکی از آن‌ها جان باخت.

به گزارش «ای‌بی‌سی شیکاگو»، قربانیان در یک گردهمایی بودند که دو نفر به روی آن‌ها آتش گشوندند. یک مرد ۲۶ ساله هدف اصابت گلوله از ناحیه سر قرار گرفت و در صحنه جان باخت. هفت نفر دیگر هم در جریان این حادثه زخمی شدند.

به گفته پلیس، چند سلاح از صحنه حادثه جمع‌آوری شد و کسی در این خصوص بازداشت نشده است.

بر اساس این گزارش، کارآگاهان همچنان در حال تحقیق در خصوص عاملان این حادثه و انگیزه آن‌ها هستند.

سوم فروردین هم یک حادثه تیراندازی در سوپرمارکتی در ایالت «کلرادو»، دست‌کم ۱۰ نفر از جمله یک افسر پلیس کشته شدند تا آمریکا شاهد یک روز خونین باشد. 

آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا روزانه به بروز خشونت‌های مرتبط با تیراندازی در سراسر آمریکا منجر می‌شود که تعدادی نیز در این حوادث جان خود را از دست می‌دهند اما لابی سلاح در این کشور به اندازه‌ای قدرتمند است که تاکنون کنگره این کشور اقدامی را برای محدود کردن حمل سلاح در این کشور انجام نداده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما