رقابت بایدن و ترامپ در انتخابات 2024 آمریکا/ چه کسی پیروز می شود؟

کدخبر: 401900
اقتصاد نیوز : نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا حاکی از آن است که در انتخابات ۲۰۲۴ نیز ترامپ از بایدن شکست خواهد خورد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا تاکید کرده است که قصد دارد برای دور دوم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ نامزد شود و نظرسنجی مؤسسه یوگاو/اکونومیست نشان می‌دهد او بار دیگر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا را شکست خواهد داد.

ترامپ چندین بار اشاره کرده است که قصد دارد برای باردیگر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کند و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که او نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در سال ۲۰۲۴ خواهد بود. بایدن روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: "برنامه من این است که برای دور دوم انتخابات شرکت می‌کنم. این انتظار من است. " بایدن در مقایسه با ترامپ از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

این نظرسنجی، میزان محبوبیت بایدن و ترامپ و دیگر شخصیت‌های برجسته حزب دموکرات و جمهوری خواه را جویا شده است. طبق این نظرسنجی، در کل بایدن از ترامپ محبوب‌تر است و در مقایسه با پایگاه حمایت ترامپ در میان جمهوری خواهان، در میان دموکرات‌ها هم از پایگاه قدرتمندتری برخوردار است.

نتایج این نظرسنجی نشان داد که ۳۲ درصد دیدگاه بسیار مثبتی درباره بایدن دارند و او در نظر ۱۸ درصد، تا حدی محبوب است. دموکرات‌ها ۷۰ درصد گزینه "بسیار مطلوب" و ۲۱ درصد "تا حدودی مطلوب" را انتخاب کردند.

برای ترامپ، ۲۷ درصد از پاسخ دهندگان نظر بسیار مطلوبی در مورد او داشتند و ۱۵ درصد گزینه "تا حدودی مطلوب" را انتخاب کردند. در میان جمهوری خواهان، ۶۱ درصد "بسیار مطلوب" و ۲۳ درصد "تا حدودی مطلوب" را انتخاب کردند.

این نظرسنجی در بین ۱۵۰۰ بزرگسال آمریکایی از ۲۰ تا ۲۳ مارس انجام شده است و حاشیه خطای آن ۲/۹ درصد است.

ترامپ همچنان ادعا می‌کند که تقلب و بی نظمی در انتخابات سال ۲۰۲۰ پیروزی بایدن را تسهیل کرد، اگرچه هیچ مدرکی در این مورد وجود ندارد. بیش از ۶۰ دادخواست در تلاش برای به چالش کشیدن نتایج این انتخابات در ایالت‌های مختلف، ناموفق بوده است.

در هفته‌های اخیر، ترامپ بار‌ها از بایدن برای مشکلات در مرز جنوبی آمریکا انتقاد کرد. ترامپ بر مسائلی تأکید می‌کند که به او کمک کرد در سال ۲۰۱۶ قدرت را به دست آورد.

در جریان یک کنفرانس خبری، از بایدن در مورد احتمال رقابت با ترامپ در سال ۲۰۲۴ سؤال شد. وی پاسخ داد: "من حتی به این فکر نمی‌کنم. من ایده‌ای ندارم. من حتی نمی‌دانم (آیا در آن زمان) یک حزب جمهوری خواه وجود داشته باشد. "

رئیس جمهور افزود که وی بر انجام "کارها" برای "مردمِ سختکوش و نجیب آمریکایی" تمرکز کرده است. بایدن گفت: "من هدفی را تعیین کرده ام که پیش روی من است تا کار‌هایی را برای افرادی که بیشتر از همه به آن‌ها اهمیت می‌دهم، افراد سختکوش و نجیب آمریکایی، انجام دهم. "

در انتخابات سال ۲۰۲۰، بایدن با ۳۰۶ رأی کالج الکترال در برابر ۲۳۲ رأی ترامپ، وی را شکست داد و در آراء مردمی نیز حدود هفت میلیون رأی بیشتر از ترامپ آورد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما