الکاظمی: عراق نیازی به نیروی زمینی خارجی ندارد/ همکاری با ائتلاف آمریکایی

کدخبر: 401906
اقتصاد نیوز : نخست وزیر عراق با اعلام اینکه این کشور نیازی به نیروی زمینی خارجی ندارد، در عین حال بر تداوم همکاری ها با ائتلاف آمریکایی تأکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق امروز شنبه در جدیدترین مواضع خود سخنانی را در خصوص همکاری های این کشور با ایالات متحده آمریکا مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: در حال حاضر عراق نیازی به نیروی زمینی خارجی ندارد. وی در عین حال تأکید کرد که بغداد به همکاری با ائتلاف آمریکایی در حوزه های هماهنگی های امنیتی و اطلاعاتی ادامه می دهد.

نخست وزیر عراق در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: در جریان عملیات هایی که نیروهای امنیتی در مناطق کوهستانی کرکوک انجام دادند، ۳۰۰ حمله هوایی به مواضع تکفیریها انجام شد و شمار زیادی از آنها به هلاکت رسیدند.

وی در ادامه ضمن تعریف و تمجید از روابط واشنگتن و بغداد، تصریح کرد: روابط میان عراق و ایالات متحده آمریکا به نفع و مصلحت هر دو طرف است. این روابط در چارچوب منافع مشترک تعریف شده اند.

گفتنی است، به دنبال تصویب مصوبه لزوم اخراج نظامیان تروریست آمریکایی از خاک عراق توسط پارلمان این کشور، مردم و احزاب و جریان های عراق همچنان بر لزوم اجرای این مصوبه و اخراج تروریستهای آمریکایی تأکید دارند.

 
 
از دست ندهید
بلیط هواپیما