جدول جریمه تردد بین شهری به شهرهای قرمز و نارنجی

کدخبر: 402153
اقتصاد نیوز: ورود و خروج به شهرهای نارنجی و قرمز و تردد در ساعت های غیر مجاز در هر شهری مشمول جریمه می شود.

به گزارش اقتصاد نیوز،بر اساس اعلام ستاد کرونا و راهنمایی و رانندگی جریمه رانندگی و تردد به خاطر رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در سه سطح تعیین شده است.

جریمه ورود و خروج به شهرهای نارنجی

اگر شهری مشمول رنگ نارنجی شود ورود و خروج به این شهر مشمول جریمه خواهد شد.بر این اساس  سفر خودروهای غیر بومی  به این شهرها و خروج خودروهای بومی از آن مشمول جریمه ۵۰۰ هزار تومانی می شوند.

جریمه ورود و خروج به شهرهای قرمز

برای شهرهایی که رنگ آنها از سوی ستاد ملی کرونا قرمز تعیین شود مبلغ جریمه دو برابر می شود. جریمه برای تردد در خودروهای غیر بومی در شهرهای قرمز به یک میلیون تومان افزایش می یابد. به این ترتیب که خودروهای بومی برای ورود به این شهر و خودروهای غیر بومی برای خروج از این شهر مشمول این میزان جریمه می شود.

جریمه تردد در ساعت ممنوعه

بر اساس آخرین مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا با توجه به تغییر ساعتی که از اول فروردین ایجاد شد؛شروع محدودیت ترددهای شبانه از ساعت ۲۱ به ساعت ۲۲ تغییر کرد. یعنی شروع محدودیت‌ها از ساعت ۱۰ شب و خاتمه آن ساعت ۳ بامداد خواهد بود و این محدودیت شامل همه شهرهای آبی، زرد، نارنجی و قرمز در سطح کشور می‌شود. خودروهایی که از این قانون تخطی کنند مشمول جریمه ۲۰۰ هزار تومانی می‌شوند.

جریمه کرونا

نحوه تردد بین تهران و کرج

با توجه به شرایط ویژه‌ای که تهران و کرج دارند این دو شهر مثل قبل یکپارچه در نظر گرفته شده اند بنابراین تردد بین تهران و کرج مانعی ندارد.

پلیس اعلام کرد: کسانی در تهران ساکن یا شاغل هستند و خودروهایشان پلاک غیربومی دارند اما اکنون در خارج از تهران هستند برای برگشت به این شهر می‌توانند سند و یا مدرکی دال بر اشتغال و اسکان در این شهر نشان دهند و وارد شهر شوند

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما