وزارت بهداشت فهرست رنگ بندی شهرها را به روز کرد

شهرهای جدید قرمز و نارنجی/6 شهر تعطیل شدند

کدخبر: 402175
اقتصاد نیوز: وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی جدید شهرهای قرمز و نارنجی را اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز، در جدید ترین به روز رسانی تعداد شهرهای نارنجی و قرمز کشور افزایش یافت مسئولان دانشگاه پزشکی در برخی استان ها هشدار می دهند اگر پروتکل ها رعایت نشود احتمالا اکثر شهرها در وضعیت نارنجی و قرمز قرار می گیرند. بر اساس گزارش خبرگزاری های رسمی کشور در 24 ساعت گذشته شش شهر به شمار تعداد شهرهای قرمز و نارنجی اضافه شده است اراک و ساوه در استان مرکزی نارنجی شده اند.

جدول سه

رنگ شهرها در استان ایلام و کرمانشاه

در استان ایلام نیز شهر چرداول، نارنجی شده اما دهلران و آبدانان قرمز شده است. در کرمانشاه نیز شهرستان کرمانشاه به حالت نارنجی در آمد. در این استان شهرستان های اسلام آبادغرب و گیلانغرب نیز همچنان به ترتیب در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند.

جدول یک

محدودیت ها در شهرهای با رنگ نارنجی و قرمز

در وضعیت نارنجی و قرمز علاوه بر محدودیت تردد برخی مشاغل نیز تعطیل می شوند. در شهرهای با رنگ نارنجی یا پرخطر سطح شغلی سه و چهار تعطیل است و در وضعیت قرمز یا خیلی پرخطر نیز همه مشاغل به جز موارد ضروری سطح یک تعطیل خواهد بود. همچنین خروج خودروهای بومی از شهرستان‌های نارنجی و قرمز و ورود خودروهای غیربومی به شهرستان‌های نارنجی و قرمز ممنوع خواهد بود.

بر اساس آخرین مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا با توجه به تغییر ساعتی که از اول فروردین ایجاد شد؛شروع محدودیت ترددهای شبانه از ساعت ۲۱ به ساعت ۲۲ تغییر کرد. یعنی شروع محدودیت‌ها از ساعت ۱۰ شب و خاتمه آن ساعت ۳ بامداد خواهد بود و این محدودیت شامل همه شهرهای آبی، زرد، نارنجی و قرمز در سطح کشور می‌شود. خودروهایی که از این قانون تخطی کنند مشمول جریمه ۲۰۰ هزار تومانی می‌شوند.

جریمه کرونا

نحوه تردد بین تهران و کرج

با توجه به شرایط ویژه‌ای که تهران و کرج دارند این دو شهر مثل قبل یکپارچه در نظر گرفته شده اند بنابراین تردد بین تهران و کرج مانعی ندارد.پلیس اعلام کرد: کسانی در تهران ساکن یا شاغل هستند و خودروهایشان پلاک غیربومی دارند اما اکنون در خارج از تهران هستند برای برگشت به این شهر می‌توانند سند و یا مدرکی دال بر اشتغال و اسکان در این شهر نشان دهند و وارد شهر شوند

 

جدول دو

 

تیتر یک
  • تشدید جنگ سایه بین ایران و اسرائیل

    اقتصادنیوز؛ روزنامه واشنگتن پست در گزارشی به ابعاد حادثه اخیر در تأسیسات هسته‌ای نطنز، و احتمالات و اظهارات مربوط به…

از دست ندهید
بلیط هواپیما