رابطه عاشقانه یک زن عضو پنتاگون با یک عضو حزب الله+عکس

کدخبر: 402178
اقتصاد نیوز: رسانه های امریکایی می گویند یک زن پیمانکار پنتاگون پذیرفته با یک عضو حزب الله لبنان وارد رابطه عاشقانه شده و اطلاعاتی به او داده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از اسپتونیک،مریم طه تامسون، زبان‌شناس پیمانکاری وزارت دفاع آمریکا، در دادگاه اتهامش را پذیرفته که با یکی از اعضای حزب‌الله لبنان رابطه رومانتیک پیدا کرده و بعد ترور شهیدقاسم سلیمانی، وقتی حزب الله مشخصات منابع اطلاعاتی آمریکا را از او خواسته‌ در اختیار آنها قرار داده است.

 وزارت دادگستری آمریکا ، این کارمند 63 ساله بخش زبان شناسی پنتاگون را اهل « مینه سوتا» معرفی کرده است.

طبق اسناد دادگاه ، ماریا(مریم) طاها تامپسون ، حدود 63 ساله اهل روچستر ، مینه سوتا ، به عنوان زبان شناس قراردادی در تاسیسات نظامی خارج از کشور ایالات متحده کار می کرد.

 او متهم شده بود به یک لبنانی مرتبط با گروه حزب الله لبنان اطلاعات فوق سری نظامی داده است؛ اطلاعاتی که اسامی برخی جاسوس‌های آمریکا را افشا می کرد.مقامات آمریکایی می گویند که پلیس فدرال (اف بی ‌آی) متهم را روز ۲۷ فوریه در پایگاهی در خارج دستگیر کرد. گفته می شود او در یک پایگاه نظامی در اربیل عراق بازداشت شد.

 گفته می شود به درخواست این فرد، تامپسون به داده های ده ها تن از کارمندان اطلاعاتی آمریکا از جمله نام، عکس و همچنین گزارشات آنها دسترسی پیدا کرد.

 مریم تامسون متهم شده که جانِ پرسنل نظامی آمریکا و دیگر افراد مرتبط با آنها را به واسطه افشای نام حقیقی‌شان به مخاطره انداخته است. آمریکا از سال 1997  گروه حزب الله لبنان را در فهرست تروریستی خود قرار داده است.

حال رسانه های آمریکایی خبر داده اند او  در دادگاه پذیرفته با یکی از اعضای حزب‌الله لبنان رابطه رومانتیک پیدا کرده و بعد ترور شهیدقاسم سلیمانی، وقتی او مشخصات منابع اطلاعاتی آمریکا را از او خواسته‌ در اختیارش قرار داده است.

Maryam-Taha-Thompson

 

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما