تاکید وزیر دفاع کره جنوبی بر آمادگی کشورش در مقابل کره شمالی

کدخبر: 402539
اقتصاد نیوز : وزیر دفاع کره جنوبی گفت: کره شمالی در پی اعلام دفاع ملی قدرتمند خود و با نمایش تسلیحات جدید در جریان هشتمین کنگره حزب حاکم این کشور در ژانویه سال جاری میلادی، دو موشک کوتاه برد را در ۲۵ مارس آزمایش کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری یونهاپ اعلام کرد، وزیر دفاع کره جنوبی امروز (پنجشنبه) خواستار یک موضع دفاعی قوی در پی آزمایش دو موشک کوتاه برد کره شمالی در دریای شرقی شده است.

 سو ووک، وزیر دفاع کره جنوبی همچنین گفت، ارتش در واکنش به هرگونه تهدید و تحریک بر مبنای ظرفیت‌های دفاعی قوی و ائتلاف مستحکم آمریکا-کره جنوبی یک وضعیت آمادگی قاطع دارد.

وی ادامه داد: کره شمالی در پی اعلام دفاع ملی قدرتمند خود و با نمایش تسلیحات جدید در جریان هشتمین کنگره حزب حاکم این کشور در ژانویه سال جاری میلادی، دو موشک کوتاه برد را در ۲۵ مارس آزمایش کرد. ما با توجه به چنین وضعیت جدی امنیتی باید موقعیت دفاعی قوی را حفظ کنیم.

آزمایش موشکی اخیر کره شمالی نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی است. پیونگ یانگ گفته که حق دارد تا برای دفاع از خود چنین آزمایش‌هایی را انجام دهد و هشدار داده که در صورت انجام هرگونه اقدامی دست به مقابله می‌زند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما